پیوستن دوباره یک فرمانده طالبان با تجهیزات به همسگرانش

Telegram
گناه آنان دو برابر است. نیروهای اردوی ملی با آنان اقدام قانونی خواهد کرد و آنان را دنبال می‌کنند

مقام‌های امنیتی ولایت سرپل در مورد پیوستن يک فرمانده طالبان، که نزدیک به دو ماه پیش در سرپل به‌روند صلح پیوسته بود، یکشنبه شب گذشته با کشتن پنج شهروند ملکی، با تمامی تجهیزات نظامی دولتی پس به طالبان خبر دادند. 

Former Taliban fighters look on as they stand alongside their weapons in Jalalabad, the capital of Nangarhar province on March 19, 2014 - اسپوتنیک افغانستان
سیاسیون افغانستان در جستحوی مکان مناسب برای گفت‌وگو‌با طالبان

سیدنقیب درمان، آمر عملیاتی فرماندهی پولیس سرپل، گفت: «این دو نفر طاهر و معراج‌الدین با دشمن ارتباط داشتند و پنج نفر از خیزش مردمی را به شهادت می‌رسانند.»
برخی‌از نماینده‌گان ولایت‌های سرپل، جوزجان و فاریاب هشدار می‌دهند که طالبان بارها در این ولایت‌ها، با پیوستن به روند صلح، به چنین کارهایی دست زده‌اند.
حسن شریفی بلخابی، عضو مجلس نماینده‌گان، به طلوع نیوز گفت: «چه در فاریاب، جوزجان و سرپل بار بار این کار شده و دشمن با همه تجهیزات، مهمات و رینجر را گرفته‌اند و دوباره رفته‌اند.» 

چخانسوری: نفرت از طالبان بیش از 95 هزار خانواده را آواره کرده است - اسپوتنیک افغانستان
چخانسوری: نفرت از طالبان بیش از 95 هزار خانواده را آواره کرده است

محمد رادمنش، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی، می‌گوید: «گناه آنان دو برابر است. نیروهای اردوی ملی با آنان اقدام قانونی خواهد کرد و آنان را دنبال می‌کنند.»
بر اساس گزارش‌ها، یک فرمانده دیگر طالبان نیز که در بهار امسال در فاریاب به‌روند صلح پیوسته بود، با تمامی تجهیزات نظامی دولتی، با نزدیک به ۷۰ تن از زیردستانش به سوی طالبان برگشت. هم اکنون این فرمانده، در بخش‌هایی از این ولایت جنگِ طالبان را رهبری می‌کند.
بر اساس گزارش‌ها، بسیاری از طالبانی هم که از زندان‌های افغانستان آزاد شده‌اند، به میدان‌های جنگ در برابر حکومت برگشته‌اند و حتا طالبان برای برخی از این افراد، موقف‌های بلندتری داده‌اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала