- اسپوتنیک افغانستان  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه 24 فبروری عملیات ویژه خود را در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، هدف این عملیات را "محافظت از افرادی عنوان کرد که در طول هشت سال گذشته توسط رژیم کی‌یف تحت شکنجه و جنایت قرار گرفته اند" .

واشنگتن مسئول حمله کی یف با استفاده از موشک اتاکمز به سواستوپل است - وزارت دفاع روسیه

© Sputnik / Evgeny Odinokov /  مراجعه به بانک تصاویر Декорация в виде Ордена Победы у здания Министерства обороны в Москве
Декорация в виде Ордена Победы у здания Министерства обороны в Москве - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 23.06.2024
عضو شوید
وزارت دفاع روسیه گفت که در وهله اول، واشنگتن که به اوکراین تسلیحات منتقل می کند و همچنین رژیم کی‌یف، مسئول حمله به سواستوپل هستند.
لازم به ذکر است که نیروهای مسلح اوکراین ساعت 12:15 ظهر روز یکشنبه 23 ژوئن به سواستوپل حمله کردند. بنا به اعلام وزارت دفاع روسیه، این حمله توسط موشک های آمریکایی اتاکمز دارای مهمات خوشه ای انجام شده است. سامانه‌های پدافند هوایی چهار موشک را ساقط کردند و یکی از این موشک ها در جریان رهگیری و انحراف از مسیر خود بر فراز شهر منفجر شد. الکسی کوزنتسوف، دستیار وزیر بهداشت روسیه در ادامه خبر داد، در پی گلوله باران سواستوپل توسط اوکراین، 124 نفر از جمله 27 کودک با درجات مختلف زخمی شدند.
در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است:"تمام دستورهای شلیک موشک های عملیاتی-تاکتیکی اتاکمز آمریکایی توسط کارشناسان آمریکایی بر اساس داده های شناسایی ماهواره ای خود ایالات متحده اجرا می شود. بنابراین، مسئولیت حمله موشکی عامدانه به غیرنظامیان در سواستوپل در وهله اول بر عهده واشنگتن است که این سلاح ها را به اوکراین منتقل کرده و همچنین بر عهده رژیم کی یف است که این حمله از خاک آن انجام شده است."
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала