- اسپوتنیک افغانستان  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه 24 فبروری عملیات ویژه خود را در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، هدف این عملیات را "محافظت از افرادی عنوان کرد که در طول هشت سال گذشته توسط رژیم کی‌یف تحت شکنجه و جنایت قرار گرفته اند" .

پولیتیکو: غرب نمی خواهد خلبانان اوکراینی زیادی را آموزش دهد

© Photo / Public Domain / SMSgt Cecilio RicardoИстребители ВВС США F-16 над территорией Ирака
Истребители ВВС США F-16 над территорией Ирака - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 14.06.2024
عضو شوید
رسانه ها می نویسند، که غرب نمی خواهد خلبانان اوکراینی زیادی را آموزش دهد.
به گزارش اسپوتنیک، پولیتیکو به نقل از یک مقام پنتاگون گزارش می دهد، که کشورهای غربی نمی خواهند پیش از اینکه کیف جنگنده های کافی دریافت کند، خلبانان اوکراینی زیادی آموزش دهند تا زمانی برای از دست دادن مهارت های خود نداشته باشند.
این نشریه می‌گوید: "مقام های غربی می‌خواهند پیش از اینکه اوکراین هواپیماهای جنگنده کافی برای ادامه آموزش داشته باشد، از دانش آموخته شدن خلبانان زیادی خودداری کنند، اگر خلبانان ساعت های پرواز کافی دریافت نکنند، مهارت‌های خود را از دست می‌دهند".
U.S. Air Force F-16 Fighting Falcon - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 22.05.2024
بازگشتن کارشناسان اوکراینی آموزش دیده برای تعمیر و نگهداری اف-16 به اوکراین
به نوشته این روزنامه که به نقل از مقام های امریکایی و اروپایی، غرب به عمد در تلاش است تا شمار خلبانان و پرسنل پشتیبانی را که دوره آموزشی را به پایان می‌رسانند، با شمار جنگنده‌هایی که به اوکراین می‌رسند، مطابقت دهد. این روزنامه خاطرنشان می شود، که جنگنده ها به صورت دسته جمعی به کیف برده می شوند.
دنیس پوشیلین، رئیس جمهوری خلق دونتسک، پیشتر در مصاحبه با اسپوتنیک گفته بود، که نیروهای روسیه آماده هستند تا غرب به نیروهای مسلح اوکراین جنگنده های اف-16 را تامین کند. به گفته وی، ظاهر شدن این هواپیماها از سوی دشمن، تغییری اساسی در وضعیت جبهه ایجاد نخواهد کرد.
روسیه بر این باور است، که فرستادن جنگ افزارها به اوکراین در حل و فصل تداخل دارد، کشورهای ناتو را مستقیماً در درگیری دخالت می دهد و "با آتش بازی می کند".
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد، که هر محموله ای که در برگیرنده ای جنگ افزارها برای اوکراین باشد به یک هدف قانونی برای روسیه تبدیل خواهد شد. به گفته وی، ایالات متحده و ناتو مستقیماً در درگیری دخالت دارند، از جمله نه تنها با تهیه سلاح، بلکه با آموزش پرسنل در بریتانیا، آلمان، ایتالیا و سایر کشورها.
کرملین اعلام کرد که پمپاژ اوکراین با جنگ افزارها از غرب کمکی به مذاکرات نمی کند و تأثیر منفی خواهد داشت.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала