کشته و زخمی شدن 3 طالب از سوی نیروهای جبهه آزادی

© Freedom Front's Twitterیورش راکتی جبهه آزادی بالای قطعه واکنش سریع طالبان در کاپیسا
یورش راکتی جبهه آزادی بالای قطعه واکنش سریع طالبان در کاپیسا  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 21.05.2024
عضو شوید
جبهه آزادی با نشر خبرنامه ای از کشته و زخمی کردن سه طالب از سوی نیروهایش در کابل خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، جبهه آزادی با نشر پیامی در برگه ای تلگرامش نوشت: "چریک های جبهه آزادی افغانستان ساعت 7:50 دقیقه شام دیروز تاریخ 31 ثور 1403 خورشیدی بالای ایست بازرسی ریاست کشف وزارت دفاع طالبان در منطقه سیاه سنگ کارته نو واقع حوزه هشتم شهر کابل عملیات اوپراتیفی انجام دادند".
این جبهه در ادامه نوشته است: "در نتیجه دو طالب مستقر در این ایست بازرسی کشته و یک تن دیگر از ملیشه های این گروه مزدور زخم برداشته است".
یورش راکتی جبهه آزادی بالای قطعه واکنش سریع طالبان در کاپیسا  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 18.05.2024
جبهه آزادی: سه نگهبان ملا هبت‌الله را در کابل کشتیم
این جبهه افزوده است: "ریاست کشف وزارت دفاع طالبان معمولا روزهای دوشنبه و پنج شنبه در ساحات چمن حضوری و کارته نو شهر کابل ایست های بازرسی ایجاد می کنند و شهروندان عادی را مورد آزار و اذیت قرار می دهند".
در پایان این خبرنامه آمده است: "در این عملیات به مبارزان آزدی آسیبی نرسیده است".
یادآوری می کنیم، که گروه طالبان پس از یک معامله پیچیده و پنهان با امریکا در دوحه پایتخت قطر، در پانزدهم ماه اگوست سال 2021 کنترل افغانستان را به دست گرفت و از آن زمان تاکنون با رفتار تندروانه شهروندان افغانستان به ویژه بانوان را به تنگنا قرار داده است.
با وجود اعلان بخشش عمومی از سوی رهبر این گروه، اما جنگجویان این گروه تاکنون بیش از دو هزار نظامیان و کارمندان حکومت پیشین را زندانی، شکنجه و کشته اند.
در ماه های پسین یورش های جبهه های مخالف گروه طالبان بر جنگجویان این گروه افزایش پیدا کرده و تاکنون صدها تن از جنگجویان این گروه در یورش های جبهه های مخالف این گروه کشته و زخمی شده اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала