شکست اوکراین در خارکف باعث رسوایی و جنجال می گردد

© AP Photo / Francisco SecoЛюди в метро в Харькове
Люди в метро в Харькове  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 13.05.2024
عضو شوید
افسر اوکراین: ورود قوای روسیه به خط سرخ اوکراین، نتیجه "تخریب عمدی" یا "سرقت دیوانه‌وار" توسط مقامات اوکراین است.
به گزارش اسپوتنیک، نماینده قوای مسلح اوکراین و مقامات منطقه خارکف اتهامات متقابلی را در زمینه حمله قوای روسی در کانال تلگرام خود رد و بدل کردند.
یک افسر اوکراینی که در بخش خارکف خدمت می کند در شبکه های اجتماعی در مورد عدم وجود استحکامات و میادین مین در "خط اول" دفاع اظهار داشت که همانا به این دلیل است که قوای روسی "آزادانه وارد" خط سرحدی شدند. او این امر را نتیجه "خرابکاری عمدی" یا "سرقت دیوانه‌وار" توسط مقامات خواند.
رومن سمینوخا، معاون اول اداره نظامی اوکراین در منطقه خارکف، پستی منتشر کرد که در آن چنین اظهاراتی را "اطلاعات نادرست" خواند.
سرگئی لبدف، هماهنگ کننده عملیات واحد زیرزمینی نیکولایف، به نقل از همرزمانش به اسپوتنیک اطلاع داد که در منطقه خارکف، قوای روسیه به محل تمرکز تجهیزات و پرسنل قوای مسلح اوکراین حمله کرد.
وی گفت: "در ساعت 22:40 انفجاری در شهر چوگوئف رخ داد که بر اساس گزارشات غیرمستقیم، تعداد زیادی آمبولانس، چهار خدمه اطفائیه، در محل حاضر شدند. ضربات نیروهای مسلح روسیه به محل استقرار موقت قوای مسلح اوکراین انجام شد".
Пожар на складе боеприпасов в городе Балаклея Харьковской области - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 12.05.2024
حملات جدید روسیه به خارکف
چوگویف شهری است که کمک ها برای نیروهای مسلح اوکراین از آنجا ارسال می شوند. به گفته لبدف، یکی از این حملات حوالی چهار بامداد با انفجار شدید و آتش سوزی همراه بوده است. علاوه بر این، طی یک ساعت و نیم، سه کامیون کاماز حامل قربانیان به سمت پولتاوا - کی یف حرکت کردند.
پیشتر در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده بود: "واحدهای نیروهای گروه شمال، در نتیجه اقدامات خود شهرک های باریسووکا، آگورتسووا، پلتینوکا، پیلنایان و استرلچیا را در ولایت خارکف آزاد کردند."
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала