حمله قوای مسلح روسیه به دیپوهای مهمات در خارکف اوکراین

© Sputnik / Konstantin Mihalchevskiy /  مراجعه به بانک تصاویر Разминирование территории комбината "Азовсталь" и бывших позиций ВСУ в Мариуполе
Разминирование территории комбината Азовсталь и бывших позиций ВСУ в Мариуполе - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 05.05.2024
عضو شوید
قوای مسلح روسیه در پاسخ به حملات قوای مسلح اوکراین به اهداف غیرنظامی، مرتباً حملات هدفمندی را به اهداف نظامی و زیربنا های اوکراین، تأسیسات انرژی، صنایع دفاعی، قوماندانی نیرو و ارتباطات انجام می دهد.
به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لبدف هماهنگ کننده عملیات زیرزمینی نیکولایف با اشاره به همرزمان خود به اسپوتنیک گفت که قوای مسلح روسیه به دیپوی مهمات و محل استقرار پرسنل نظامی اوکراینی در منطقه باواریای جدید در خارکف حمله کردند.
وی در ادامه افزود: "این شهر در خط دوم دفاعی در جهت "ایزیوم" واقع است که توسط قوای مسلح اوکراین برای جابجایی پرسنل استفاده می شود. همچنین حمله ای در جهت چوگوف انجام شد که یک تقاطع راه آهن بزرگ در آنجا وجود دارد که به عنوان یک نقطه حمل و نقل عمل می کند".
قوای روسیه در پاسخ به حملات قوای مسلح اوکراین به اهداف غیرنظامی، مرتباً حملات هدفمندی را به اهداف نظامی و زیربناهای اوکراین، تأسیسات انرژی، صنایع دفاعی، قوماندای نظامی و ارتباطات انجام می دهد.
قابل ذکر است، همانطور که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در 21 جون 2023 میلادی اعلام کرد، نیروهای اوکراینی هیچگونه موفقیتی به دست نیاوردند و متصدیان غربی به وضوح از روند این عملیات ناامید شده اند. به گفته وی، "نه منابع عظیم پمپاژ شده، نه تأمین سلاح، تانک، توپخانه، ماشین های محاربوی، راکت، و نه اعزام هزاران مزدور و مستشار به کیف کمک نکرده و نمی‌کند.
فدراسیون روسیه پیشتر یادداشتی در خصوص ارسال سلاح به اوکراین برای کشورهای ناتو ارسال کرده بود. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد، هدف قانونی روسیه خواهد بود. وزارت امور خارجه اعلام کرد که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین "با آتش بازی می کنند". دمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی ریاست جمهوری فدراسیون روسیه خاطرنشان کرد که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از سوی غرب، نه تنها به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمک نمی کند، بلکه تأثیر منفی بر این روند خواهد گذاشت.
دمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که مسکو به دقت هرگونه اظهارات در مورد حمله متقابل آتی را زیر نظر دارد و هنگام برنامه ریزی عملیات ویژه آنها را در نظر می گیرد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала