اوکراین غرق بحران اقتصادی می گردد

© AP Photo / Efrem LukatskyКрест монастырского комплекса Киево-Печерской лавры на фоне украинского государственного флага и монумента "Родина-мать" в Киеве. Архивное фото
Крест монастырского комплекса Киево-Печерской лавры на фоне украинского государственного флага и монумента Родина-мать в Киеве. Архивное фото - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 05.05.2024
عضو شوید
دیفالت اقتصادی، اعتبار اوکراین را در بین سرمایه‌گذاران از بین می‌برد و توانایی این کشور برای دریافت وام بیشتر را پیچیده می‌کند.
به گزارش اسپوتنیک، با استناد به برخی منابع، مقامات اوکراینی ممکن است در ماه اگوست اگر نتوانند با دارندگان اوراق قرضه خارجی برای پرداخت سود اوراق قرضه و بخشش بخشی از بدهی این کشور به توافق برسند، اعلام دیفالت بکنند.
به نقل از منابعی، گروهی از دارندگان اوراق قرضه خارجی قصد دارند اوکراین را تحت فشار قرار دهند تا حداکثر تا سال 2025 پرداخت سود تعهدات خود را آغاز کند. به گفته آنها، این گروه از کیف می خواهد به توافقی دست یابد که در آن پرداخت ها را در ازای "بخشش بخش قابل توجهی" از بدهی های کشور از سر بگیرد. خاطرنشان می شود که برخی از دارندگان اوراق قرضه این گروپ در مورد این طرح ها با مقامات عالی اوکراین گفتگو کرده اند.
Площадь Независимости в Киеве - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 23.01.2023
وام های اروپا به اوکراین می تواند باعث فاجعه اقتصادی بزرگ گردد
اوکراین در حال آماده شدن برای آغاز مذاکرات با دارندگان اوراق قرضه در ماه می است و مشاوران کیف در تلاش هستند تا ایالات متحده و سایر دولت ها را به این موضوع جلب کنند. نشریه وال استرین ژورنال نوشت که تایید این معامله تضمین نمی‌شود، زیرا ایالات متحده و متحدانش نگران هستند که اگر اوکراین خدمات پرداخت بدهی خود را از سر بگیرد، پول مالیات‌دهندگان "به دست دارندگان اوراق قرضه می‌رسد". در سال 2022، دارندگان اوراق قرضه برای پرداخت بدهی‌های خود به مدت دو سال به اوکراین وقت دادند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала