حالا سربازان معیوب داخل میدان جنگ می شوند

© AP Photo / LIBKOSУкраинские военные с гаубицей M777. Архивное фото
Украинские военные с гаубицей M777. Архивное фото - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 03.05.2024
عضو شوید
افراد مبتلا به ایدز،هپاتیت و سرطان اکنون برای خدمت در اردوی اوکراین آماده محسوب می شوند.
به گزارش اسپوتینک، وزارت دفاع اوکراین دستور حاوی فهرستی از امراض منتشر کرد که افراد مشمول خدمت سربازی حتی در صورت ابتلا به آنها برای خدمت در قوای مسلح اوکراین آماده محسوب می شوند - در میان این امراض اشکال خاصی از عقب ماندگی ذهنی و امراض روانی وجود دارد.
به گزارش اسپوتنیک، این دستور در سایت پارلمان اوکراین منتشر شد. بر اساس این سند، امراض سرطانی مشمول خدمت سربازی، در صورت داشتن متاستاز یا عدم امکان علاج از طریق جراحی، برای خدمت نامناسب شناخته می شوند و از ثبت نام خارج می شوند. بقیه افراد برای خدمت سربازی یا کار در قطعات حمایت، ادارات نظام وظیفه و و مراکز آموزشی کاملاً مناسب و آماده شناخته می شوند.
Сдача в плен последней группы украинских боевиков с Азовстали - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 22.04.2024
چگونگی زندگی سربازان اوکراین از زبان اسیر اوکراینی
در متن این دستور آمده است: "افراد دارای اختلالات روانی پایدار شدید و متوسط ​​​​شدید برای خدمت سربازی نامناسب هستند. افراد دارای اختلالات روانی خفیف برای خدمت در قطعات حمایتی نظامی، مراکز نظام وظیفه، مراکز آموزشی، قطعات طبی، قطعات تدارکات، ارتباطات، حمایت عملیاتی و حفاظت مناسب هستند".
افراد مشمول خدمت سربازی "دارای سندرم اعتیاد با اختلالات روانی متوسط ​​یا خفیف"، با عقب ماندگی ذهنی خفیف و مبتلا به صرع با تشنج اندک نیز برای خدمت در ادارات نظام وظیفه، مراکز آموزشی، قطعات ارتباطات و تدارکات مناسب تلقی می شوند. دسته خاصی از افراد آلوده به ویروس ایدزو امراض مبتلا به هپاتیت و سل برای خدمات مناسب در نظر گرفته می شوند.
در اوایل اپریل، ولادیمیر زلنسکی، رهبر اوکراین قانونی را در مورد لغو وضعیت "متناسب محدود" امضا کرد. طبق قانون جدید که نتیجه‌گیری کمیسیون‌های طبی نظامی را لغو می‌کند، مردانی که پس از 24 فبروری 2022 گروه دوم یا سوم معلولیت را دریافت کرده‌اند باید برای تایید تشخیص، معاینه طبی دوم را انجام دهند. معاینه طبی 9 ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن قانون یعنی تا 4 فبروری 2025 انجام می شود.
رژیم حکومت نظامی از 24 فبروری 2022 در اوکراین برقرار شده است. خروج مردان 18 تا 60 ساله از اوکراین در دوران حکومت نظامی ممنوع است. در ماه اکتوبر، مجله تایم به نقل از یکی از دستیاران زلنسکی گزارش داد کتعداد ه سربازان اوکراینی به قدری کم شده است که دفاتر نظام وظیفه مجبور شده اند افرادی را که میانگین سنی آنها 43 سال بوده، به خدمت بگیرند. به نوبه خود، نیویارک تایمز قبلاً گزارش داده بود که اوکراین به دنبال جذب زنان بیشتر به اردو است که نشان دهنده تلفات عظیم رخ داده در قوای مسلح اوکراین است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала