اسرائیل تعداد تلفات نظامی خود را اعلام کرد

© AP Photo / Hatem AliЖенщина реагирует на израильский удар по дому семьи Шахин в Рафахе
Женщина реагирует на израильский удар по дому семьи Шахин в Рафахе - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 07.04.2024
عضو شوید
قوایی اسرائیل: از آغاز تشدید درگیری ها در غزه بیش از 600 سرباز کشته شده اند.
به گزارش اسپوتنیک، قوای مسلح اسرائیل اعلام کردند که از زمان تشدید درگیری ها در نوار غزه حداقل 600 سرباز اسرائیلی کشته شده اند.
بر اساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده در وب سایت قوای مسلح اسرائیل، حداقل 600 سرباز اسرائیلی از 7 اکتوبر 2023 کشته شده اند. تعداد پرسنل نظامی کشته شده از زمان آغاز عملیات زمینی اسرائیل در غزه 256 نفر بود.
قوای مسلح اسرائیل بعداً از کشته شدن چهار سرباز اسرائیلی دیگر در نوار غزه خبر داد.
قوای مسلح افزود که بیش از 12 هزار "تروریست" را در غزه نابود کردند.
اسرائیل در 7 اکتوبر مورد حمله راکتی بی‌سابقه‌ای از نوار غزه به عنوان بخشی از عملیات سیل الاقصی که توسط شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس اعلام شد، قرار گرفت. پس از این، نیروهای حماس وارد مناطق سرحدی در جنوب اسرائیل شدند و به سمت نظامیان و غیرنظامیان آتش گشودند و بیش از 200 گروگان را نیز گرفتند. در اسرائیل بر اساس آخرین اطلاعات مقامات، حدود 1.2 هزار نفر کشته شدند که این تعداد شامل غیرنظامیان، سربازان، شهروندان خارجی و کارگران است و همچنین گزارش شده است که بیش از 5 هزار نفر زخمی شده اند.
در پاسخ، نیروهای دفاعی اسرائیل عملیات شمشیرهای آهنین را علیه حماس در نوار غزه آغاز کردند. در عرض چند روز، قوای اسرائیل کنترل تمام مناطق پرجمعیت نزدیک سرحد با غزه را به دست گرفت و حملات هوایی به اهدافی از جمله غیرنظامیان در نوار غزه را آغاز کرد. اسرائیل همچنین از محاصره کامل نوار غزه خبر داد: تامین آب، غذا، برق، دارو و سوخت متوقف شد. در پایان ماه اکتوبر، مرحله زمینی عملیات اسرائیل در محاصره آغاز شد. شهر غزه توسط قوای زمینی اسرائیل محاصره شد و منطقه محاصره عملاً به دو بخش جنوبی و شمالی تقسیم شد.
"
وزارت صحت عامه غزه گزارش داد که تعداد تلفات حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه از 33 هزار نفر گذشت و حدود 75.8 هزار نفر زخمی شدند. حماس مدعی شد که حدود 200 تا 250 گروگان در نوار غزه وجود دارد. پس از پایان آتش بس، مقامات اسرائیلی اعلام کردند که 126 اسرائیلی و 11 خارجی در گروگان حماس باقی مانده اند و 110 ربوده شده آزاد شدند.
وزارت امور خارجه روسیه از طرفین خواست تا خصومت ها را متوقف کنند. با توجه به موضع ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، حل و فصل بحران خاورمیانه تنها بر اساس فرمول "دو دولت" مصوب شورای امنیت سازمان ملل متحد امکان پذیر است که ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی در چارچوب آن را فراهم می کند. 1967 با پایتخت آن در بیت المقدس شرقی هم مرز است.
مناقشه فلسطین و اسرائیل، مرتبط با منافع ارضی طرفین، برای چندین دهه منبع تنش و درگیری در منطقه بوده است. تصمیم سازمان ملل متحد با نقش فعال اتحاد جماهیر شوروی در سال 1947، ایجاد دو کشور - اسرائیل و فلسطین را تعیین کرد، اما فقط اسرائیل ایجاد شد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала