کشته و زخمی شدن 6 طالب در دو یورش نیروهای جبهه مقاومت در کابل و تخار

© National Resistance Front of Afghanistanکشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت 
کشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 06.04.2024
عضو شوید
جبهه مقاومت ملی افغانستان از دو یورش نیروهایش بر جنگجویان طالبان در شهر کابل و ولایت تخار خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، جبهه مقاومت ملی افغانستان با نشر خبرنامه ای نوشت: "نیروهای جبهه مقاومت ملی، نزدیکای ساعت 8 امشب، 17 حمل، بر یک پوسته دشمن در ساحه بلاک‌های پولیس از مربوطات حوزه چهارم امنیتی شهر کابل یورش بردند که در نتیجه آن 2 نفر از ملیشه‌های گروه تروریستی طالبان کشته و 1 تروریست دیگر زخمی شد".
در خبرنامه ای دیگر هم این جبهه نوشته است: "نیروهای جبهه مقاومت ملی، نزدیکای ساعت 1 شب‌ جمعه، 17 حمل، بر یک قرارگاه دشمن در مسیر شاهراه تخار-بدخشان، واقع در روستای دشت‌رباط، از مربوطات شهرستان/ولسوالی فرخار ولایت تخار یورش بردند، که در نتیجه آن یکی از ملیشه‌های گروه تروریستی طالبان کشته و 2 تروریست دیگر زخمی شدند".
کشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 04.04.2024
کشته و زخمی شدن 8 طالب از سوی نیروهای جبهه مقاومت در بغلان
این جبهه افزوده است: "در این عملیات ها به افراد ملکی و نیروهای جبهه مقاومت ملی هیچ‌گونه آسیبی نرسیده است".
این جبهه خاطر نشان کرده است، که نیروهای جبهه مقاومت ملی، عملیات‌های هدفمند خود را در مناطق مختلف کشور، جهت بر چیدن بساط ظلم و جنایت گروه تروریستی طالبان طرح و اجرا می‌کنند.
یادآوری می کنیم، که یادآوری می کنیم، که گروه طالبان پس از یک معامله پیچیده و پنهان با امریکا در دوحه پایتخت قطر، در پانزدهم ماه اگوست سال 2021 کنترل افغانستان را به دست گرفت و از آن زمان تاکنون با رفتار تندروانه شهروندان افغانستان به ویژه بانوان را به تنگنا قرار داده است.
با وجود اعلان بخشش عمومی از سوی رهبر این گروه، اما جنگجویان این گروه تاکنون بیش از دو هزار نظامیان و کارمندان حکومت پیشین را زندانی، شکنجه و کشته اند.
در ماه های پسین یورش های جبهه های مخالف گروه طالبان بر جنگجویان این گروه افزایش پیدا کرده و تاکنون صدها تن از جنگجویان این گروه در یورش های جبهه های مخالف این گروه کشته و زخمی شده اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала