درگیری در راسک و چابهار ایران/ کشته شدن 15 یورش کننده و 11 سرباز ایرانی + ویدیو

© Photo / IRNAگروگان‌های عملیات تروریستی در چابهار ایران آزاد شدند
گروگان‌های عملیات تروریستی در چابهار ایران آزاد شدند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 04.04.2024
عضو شوید
در سه یورش در راسک و چابهار ایران بیش از 15 یورش کننده و 11 سرباز ایرانی کشته شدند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه ایران گفت: در سه عملیات تروریستی که به صورت همزمان در سپاه شهرستانی چابهار و راسک، دریابانی و کلانتری 11 انجام شد 15 تروریست تاکنون به هلاکت رسیدند.
فرمانده نیروی زمینی سپاه ایران روز پنجشنبه در خصوص آخرین وضعیت عملیات تروریستی در جنوب سیستان و بلوچستاناین کشور بیان کرد: از نیمه شب گذشته که عملیات تروریستان در سپاه شهرستانی چابهار و راسک، دریابانی و کلانتری 11 شروع شد، اقدامات اساسی از سوی نیروهای نیروی زمینی و فراجا در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: آنچه مهم است اینکه چند نقطه به صورت هماهنگ عملیات تروریستی در آنها انجام شد و عناصر تروریست شرکت کننده تماماً به صورت انقماسی(مجهز به جلیقه انفجاری) بودند، درگیری در راسک یک ساعت پیش تمام شد و تاکنون پنج تروریست به هلاکت رسیدند، پاکسازی ادامه دارد و شاید آمار به هلاکت رسیدن تروریست‌ها افزایش یابد.
فرمانده نیروی زمینی سپاه ایران ادامه داد: در چابهار نیز 2 منطقه سپاه، دریابانی و کلانتری 11 مورد هدف گروهک‌های تروریستی بودند که تروریستان با ورود به ساختمان فنی حرفه‌ای روبروی مقر سپاه و اجبار خدمه برای ورود اقدام کرده و نیت آنها این بود که اول نگهبان‌ها را مورد هدف قرار دهند در این رابطه هفت نفر تروریست که در این عملیات شرکت داشتند پنج نفر داخل ساختمان کشته و جلیقه‌های انتحاری‌شان منفجر شد.
وی اظهار کرد: در دریابانی و کلانتری 11 چابهار نیز یک ساختمان مشرف بود که آخر شب از طریق مغازه‌های طبقه همکف تروریست‌ها وارد ساختمان چهار طبقه شده، سه نفر داخل دریابانی رفتند و کشته شدند هر سه دارای جلیقه انتحاری بودند.
سردار پاکپور گفت: اکنون یکی از مشکلاتی که داشتیم گروگان‌ها بودند که با ورود نیروها رها یافتند و واحدهای ویژه در حال پاکسازی منطقه هستند.
وی ادامه داد: در این سه عملیات تروریستی که به صورت همزمان انجام شد، 15 نفر از تروریستان کشته شدند که احتمال افزایش آنها به 18 نفر وجود دارد، همچنین پنج نفر از نیروهای حافظان امنیت شهید شدند که سه نفر از آنها از نیروهای فراجا و 2 نفر نیروهای سپاه پاسداران بودند.
فرمانده نیروی زمینی سپاه ایران گفت: هم اکنون اوضاع امنیتی در چابهار و راسک به صورت عادی تداوم دارد و مشکلی وجود ندارد.
در همین برخی منابع از کشته شدن 11 نظامی ایرانی خبر داده اند.
فارس نوشته است: یک منبع آگاه در گفت و گو با فارس اظهار کرد: در درگیری های شب گذشته با عوامل گروهک تروریستی تاکنون دو تن از مأموران نیروی انتظامی، دو تن از مأموران نیروی مرزبانی و هفت تن از نیرو‌های سپاه و بسیج مردمی به شهادت رسیده‌اند.
‏اما جیش‌العدل می‌گوید، با یورش به شش مقر نظامی، دستکم 200 نظامی کشته شده‌اند.
جیش‌‌العدل مسئولیت این یورش ها را پذیرفته است. پیش از این نیز جیش العدل چند بار بر نیروهای ایران یورش برده بود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала