رحمان کنترل بررسی از خانواده های تروریستان کروکوس در دوشنبه را به دست گرفت

© Flickr / Пресс-служба Президента ТаджикистанаПрезидент Таджикистана Эмомали Рахмон
Президент Таджикистана Эмомали Рахмон - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 26.03.2024
عضو شوید
رئیس جمهور تاجیکستان شخصا بررسی از خانواده های تروریستان یورش برنده بر سالن کروکوس در تاجیکستان را به دست گرفت.
به گزارش اسپوتنیک، یک منبع در نیروهای امنیتی تاجیکستان به اسپوتنیک گفت: در دوشنبه، گام های بررسی با بستگان متهمان یورش تروریستی در تالار شهر کروکوس در حال انجام است؛ امامعلی رحمان، رئیس جمهور تاجیکستان آنها را زیر کنترل شخصی خود درآورده است.
گفت و گو کننده ای اسپوتنیک گفت: "پیشرفت بررسی ها زیر کنترل امامعلی رحمان رئیس جمهور تاجیکستان است، او روزانه همه ای داده ها درباره ی پیشرفت بررسی ها و گام های بررسی شده درباره ای یورش تروریستی در تالار شهر کروکوس در دوشنبه را دریافت می کند".
Кандидат в президенты РФ, действующий президент РФ Владимир Путин выступает перед журналистами в своем избирательном штабе - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 26.03.2024
پوتین: بازرسان با دقت جزئیات یورش تروریستی در کروکوس را مشخص می کنند
به گفته وی، همه متهمان این یورش تروریستی پیش از رفتن به روسیه در نزدیکی دوشنبه - در شهرهای وخدات، گیسار و منطقه رودکی زندگی می کردند.
یادآوری می کنیم، که تیراندازی و آتش سوزی در شامگاه 22 مارچ پیش از اجرای کنسرت در تالار شهر کروکوس در کراسنوگورسک در نزدیکی مسکو رخ داد. خبرنگار اسپوتنیک که شاهد این حادثه بود گزارش داد، که چند مرد استتار شده و بدون ماسک به داخل سالن هجوم بردند، آنها در محدوده نقطه خالی به مردم شلیک کردند و بمب های آتش زا پرتاب کردند. برپایه آخرین داده های کمیته تحقیق، 139 نفر جان باختند.
مارگاریتا سیمونیانسردبیر گروه رسانه ای راسیا سیوودنیا و (خبرگزاری اسپوتنیک زیر مجموعه این گروه رسانه ای می باشد)، از افزایش شمار قربانیان به 143 نفر خبر داد. برپایه گزارش وزارت شرایط اضطراری، 152 نفر در نتیجه این تروریست زخمی شدند. بیست و چهارم ماه مارچ عزای عمومی اعلام شد.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه خاطرنشان کرد، که هر چهار عامل یورش تروریستی پیدا و دستگیر شدند - آنها سعی کردند بگریزند و به سوی اوکراین در حال حرکت بودند، جایی که "پنجره ای" برای آنها در طرف اوکراین آماده شده بود تا از مرز بگذرند. وزارت داخله روسیه گزارش داد، که این افراد خارجی هستند. رئیس جمهور خاطرنشان کرد، که در مجموع 11 نفر دستگیر شدند و نیروهای امنیتی در تلاش هستند تا کل پایگاه تروریستان را کشف کنند. به گفته سرویس امنیت فدرال روسیه، سلاح های مورد استفاده تروریستان از پیش در یک انبار آماده شده بود. پوتین گفت، که روسیه نه تنها با یک یورش تروریستی بدبینانه برنامه ریزی شده، بلکه با کشتار جمعی آماده و سازماندهی شده غیرنظامیان روبرو است. رئیس جمهور تاکید کرد، که همه ای دست اندرکاران، سازمان دهندگان و مشتریان این جنایت به مجازات عادلانه و اجتناب ناپذیر محکوم خواهند شد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала