ورود لاری های حامل کمک های بشردوستانه به غزه

© AFP 2023Ифтар во время священного месяца Рамадана в секторе Газа
Ифтар во время священного месяца Рамадана в секторе Газа  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 13.03.2024
عضو شوید
ارتش اسرائیل از ورود 6 لاری حامل کمک های بشردوستانه به شمال غزه خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) اعلام کرد: شش لاری حامل کمک های بشردوستانه از برنامه جهانی غذا (WFP) وارد شمال نوار غزه شدند.
ارتش اسرائیل در پیامی در کانال تلگرامی خود اعلام کرد: "برپایه دستورهای مقام های دولتی شش لاری حامل کمک های بشردوستانه برنامه جهانی غذا از دروازه شماره 96 در حصار امنیتی (در مرز منطقه محصور) وارد بخش شمالی نوار غزه شدند".
ارتش اسرائیل افزود: ورود این لاری ها به عنوان بخشی از آزمایش انجام شد تا کمک های بشردوستانه به دست جنبش حماس فلسطین نیفتد؛ نتایج آزمایش به اعضای دولت ارائه خواهد شد".
Палестинцы ждут гуманитарную помощь на берегу моря в городе Газа - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 09.03.2024
دیدگاه وزارت خارجه ترکیه درباره ای طرح ساخت بندر در غزه از سوی امریکا
این گزارش همچنین خاطرنشان می کند که مقامات امنیتی اسرائیل لاری ها را در ایست بازرسی کرم شالوم بازرسی کردند.
یادآوری می کنیم، که اسرائیل در 7 اکتوبر مورد یورش موشکی بی‌پیشینه ای از نوار غزه به عنوان بخشی از عملیات سیل الاقصی که توسط شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس اعلام شد، قرار گرفت. پس از این، رزمندگان سازمان وارد مناطق مرزی جنوب کشور شدند و به سوی نظامیان و غیرنظامیان آتش گشودند و بیش از 200 گروگان را نیز به گروگان گرفتند.در اسرائیل طبق آخرین اطلاعات مقامات، نزدیک به 1.2 هزار نفر کشته شدند که این تعداد شامل غیرنظامیان، سربازان، شهروندان خارجی و کارگران می شود و همچنین گزارش شده است که بیش از پنج هزار نفر زخمی شده اند.
در پاسخ، نیروهای دفاعی اسرائیل عملیات شمشیرهای آهنین را در برابر حماس در نوار غزه آغاز کردند. در عرض چند روز، ارتش اسرائیل کنترل تمام مناطق پرجمعیت نزدیک مرز با غزه را به دست گرفت و حملات هوایی به اهدافی از جمله غیرنظامیان در نوار غزه را آغاز کرد. اسرائیل همچنین محاصره کامل این منطقه را اعلام کرد: تامین آب، غذا، برق، دارو و سوخت متوقف شد. در پایان اکتوبر 2023، مرحله زمینی عملیات اسرائیل در منطقه آغاز شد. شهر غزه توسط نیروهای زمینی اسرائیل محاصره شد و منطقه محاصره عملاً به دو بخش جنوبی و شمالی تقسیم شد.شمار قربانیان گلوله باران نوار غزه از سوی رژیم صهیونیستی از 7 اکتوبر از مرز 31 هزار نفر و زخمی شدن بیش از 72 هزار نفر گذشت. حماس مدعی شد که حدود 200 تا 250 گروگان در نوار غزه وجود دارد. پس از پایان آتش بس، مقامات اسرائیلی اعلام کردند که 126 اسرائیلی و 11 خارجی در گروگان حماس باقی مانده اند و 110 ربوده شده آزاد شدند.
وزارت امور خارجه روسیه از طرفین خواست تا درگیری ها را متوقف کنند. با توجه به موضع ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، حل و فصل بحران خاورمیانه تنها بر اساس فرمول "دو دولت" مصوب شورای امنیت سازمان ملل متحد امکان پذیر است که ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی در چارچوب پیمان نامه ای 1967 با پایتخت آن در بیت المقدس شرقی هم مرز با اسرائیل است. مناقشه فلسطین و اسرائیل، مرتبط با منافع ارضی طرفین، برای چندین دهه منبع تنش و درگیری در منطقه بوده است. تصمیم سازمان ملل متحد با نقش فعال اتحاد جماهیر شوروی در سال 1947، ایجاد دو کشور - اسرائیل و فلسطین را تعیین کرد، اما تنها اسرائیل ایجاد شد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала