زاخارووا درباره اظهارات رئیس پنتاگون: اکنون همه می بینند که متجاوز کیست

© Photo / The Ministry of Foreign Affairs of the Russian Federationماریا زاخارووا
ماریا زاخارووا - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 29.02.2024
عضو شوید
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه می‌گوید، اکنون همه می توانند ببینند متجاوز کیست، متجاوز واشنگتن است.
بقه گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به اظهارات رئیس پنتاگون درباره درگیری احتمالی روسیه و ناتو گفت: اکنون همه می توانند ببینند متجاوز کیست - واشنگتن.
زاخارووا نوشت: "آیا این یک تهدید مستقیم برای روسیه است یا تلاشی برای ارائه بهانه ای برای زلنسکی؟ هر دو دیوانگی است. اما اکنون همه می بینند که متجاوز کیست – متجاوز واشنگتن است."
پیش از این، لوید آستین، رئیس پنتاگون گفت: "شکست اوکراین تهدیدی برای درگیری نظامی مستقیم بین روسیه و ناتو خواهد بود".
اخیراً ایده هایی در مورد درگیری مسلحانه مستقیم بین اتحادیه ناتو و فدراسیون روسیه به طور فزاینده ای در غرب مطرح شده است.
کرملین خاطرنشان کرده است که فدراسیون روسیه تهدیدی ایجاد نمی کند، کسی را تهدید نمی کند، اما اقداماتی را که به طور بالقوه برای منافع روسیه خطرناک است نادیده نخواهد گرفت.
وزیر دفاع آمریکا - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 29.02.2024
پیروزی های روزانه روسیه در اوکراین، رئیس پنتاگون را نگران کرده است
علاوه بر این، در سال های اخیر، فدراسیون روسیه به فعالیت بی سابقه ناتو در نزدیکی مرزهای غربی خود اشاره کرده است. این ائتلاف در حال گسترش است و آن را "مهار تجاوز روسیه" می نامد.
مسکو بارها نسبت به افزایش نیروهای ناتو در اروپا ابراز نگرانی کرده است. وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو همچنان آماده گفتگو با ناتوست، اما بر مبنای برابر، و غرب باید مسیر نظامی کردن قاره را کنار بگذارد.
مسکو پیش از این بارها اشاره کرده است که روسیه همراه با سایر کشورها به ویژه چین، طرفدار جلوگیری از مسابقه تسلیحاتی در فضا و حفظ آن برای اهداف صلح آمیز است.
شایان ذکر است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مصاحبه با کارلسون به تفصیل توضیح داد که مسکو قصد حمله به کشورهای ناتو، به ویژه لهستان، لتونی یا سایر کشورهای حوزه بالتیک را ندارد و در جامعه غربی، سیاستمداران مرتباً مردم خود را با تهدید روسیه می‌ترسانند و توجه را از مشکلات داخلی منحرف می کنند.
رئیس جمهور روسیه همچنین خاطرنشان کرد: "کشورهای غربی درک کرده‌اند که شکست استراتژیک روسیه در مناقشه با اوکراین غیرممکن است، بنابراین با درک این موضوع، آنها باید به گام‌های بعدی خود فکر کنند. مسکو آماده گفت‌وگو است".
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала