تیرباران پنج تن از سوی جنگجویان گروه طالبان در ایست بازرسی‌شان در کابل

© AP Photo / Ebrahim NorooziЧлены движения "Талибан"
Члены движения Талибан - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 13.02.2024
عضو شوید
منابع محلی می‌گویند، که در پی تیراندازی جنگجویان گروه طالبان بر یک موتر مسافربری نوع کرولا در شهر کابل، پنج سرنشین آن جان باخته‌اند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از هشت صبح، منابع تایید می‌کنند، که این رویداد روز دوشنبه، ۲۳ دلو در یک ایست بازرسی جنگجویا گروه طالبان در منطقه قصبه از مربوطات ناحیه پانزدهم شهر کابل رخ داده است.
راننده این موتر رامش نصیری نام داشت و هویت چهار قربانی دیگر این رویداد تا کنون معلوم نیست.
به گفته منابع، این موتر زمانی هدف تیراندازی جنگجویان طالبان قرار گرفت که به ایست بازرسی این گروه توجه نکرد.
پرچم طالبان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 25.10.2023
تیرباران چهار جوان پنجشیری در کابل از سوی جنگجویان گروه طالبان
رامش باشنده اصلی ولسوالی عنابه ولایت پنجشیر بود و در شهر کابل رانندگی می‌کرد.
منابع می‌افزایند، که جنگجویان گروه طالبان امروز جنازه قربانیان این رویداد را به‌ خانواده‌های‌شان تسلیم کردند.
مسئولان گروه طالبان تا کنون در اینباره دیدگاه شان را بیان نکرده اند.
پیش از این، جنگجویان گروه طالبان در ۳ عقرب سال روان نیز سه جوان اهل پنجشیر را در یک ایست بازرسی‌شان در منطقه دارالامان کابل تیرباران کرده بودند.
یادآوری می کنیم، که گروه طالبان پس از یک معامله پیچیده و پنهان با امریکا در دوحه پایتخت قطر، در پانزدهم ماه اگوست سال ۲۰۲۱ کنترل افغانستان را به دست گرفت و از آن زمان تاکنون با رفتار تندروانه شهروندان افغانستان به ویژه بانوان را به تنگنا قرار داده است.
با چیرگی گروه طالبان بر افغانستان گروه های دیگر تروریستی هم در افغانستان فعال شده و افغانستان به کشور صدور تروریسم در منطقه تبدیل شده است و هم اکنون بیش از بیست میلیون نفر با گرسنگی در این کشور دست و پنجه نرم می کنند و روزانه صدها نفر از بیکاری این کشور را ترک می کنند.
اگرچه گروه طالبان پس از فرمان رهبرشان ادعا می کنند، که کشت کوکنار و تولید مواد مخدر در افغانستان کاهش پیدا کرده است، اما مقام های کشورهای ایران و تاجیکستان این ادعای گروه طالبان رد کرده و می گویند که تولید موادمخدر در افغانستان کاهش پیدا نکرده است.
در همین حال کارشناسان می گویند، که گروه طالبان پیوند تنگاتنگ با القاعده دارد و به این گروه در دوره نخست و اکنون در افغانستان پناه داده است.اکنون اگرچه در افغانستان همه ظواهر اسلامی برقرار و محفوظ است و نمازهای جماعت و نماز جمعه از دیگر زمان ها بیشتر برقرار است و صدای اذان بلند و حتی گسترده تر از دوره های پیشین است، منتها ترس ووحشت حاکم بر جامعه استوار، فقر در حال گسترش، درونمایه اسلام یعنی عدالت و رعایت حقوق مردم و آنچه اسلام برای آنها ظهور کرد، وجود ندارد.
در ماه های پسین یورش های جبهه های مخالف گروه طالبان بر جنگجویان این گروه افزایش پیدا کرده و تاکنون صدها تن از جنگجویان این گروه در یورش های جبهه های مخالف این گروه کشته و زخمی شده اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала