انتخابات پاکستان؛ فراخوان حزب عمران خان به برگزاری تظاهرات سرتاسری

© @https://twitter.com/ انتخابات پاکستان
 انتخابات پاکستان   - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 11.02.2024
عضو شوید
در سومین روز پس از انتخابات پاکستان و اعلام نشدن نتایج نهایی، مقام‌های تحریک انصاف می‌گویند طرف‌داران این حزب ، امروز، در سراسر پاکستان تظاهرات برگزار می‌کنند.
به گزارش اسپوتنیک، یکی از دستیاران ارشد عمران خان، نخست‌وزیر پیشین و زندانی پاکستان هشدار داده است که نامزدهای مستقل حامی خان قصد تشکیل دولت را دارند.
او ناوقت روز شنبه، 10 فبروری از هوادارانش خواسته است تا در صورت اعلام نشدن نتایج نهایی انتخابات، دست به "راه‌پیمایی مسالمت‌آمیز" بزنند.
گوهرعلی خان، رهبر حزب "تحریک انصاف" و وکیل عمران خان از همه "نهادهای" پاکستان در خواست کرد که به خواست‌های این حزب احترام بگذارند.
او در یک نشست خبری گفته است که اگر نتایج کامل انتخابات اعلام نشود، هواداران این حزب از امروز (یک‌شنبه، ۱۱فبروری) اعتراضات مسالمت‌آ‌میز خود را در مقابل نهادهای دولتی آغاز خواهند کرد.
افزون بر این، صدها تن از حامیان حزب "تحریک انصاف" روز گذشته در شهر پیشاور در شمال غربی این کشور به رهبری دو تن از دستیاران عمران خان دست به تظاهرات زده‌اند.
انتخابات ایالتی و پارلمانی در پاکستان با جمعیتی بالغ بر 241 میلیون تن روز پنج‌شنبه هفته گذشته برگزار شد، اما تا کنون نتیجه نهایی آن اعلام نشده است.
تأخیر در اعلام نتایج انتخابات پارلمانی پاکستان باعث شده است که نگرانی‌ها در خصوص وضعیت سیاسی این کشور تشدید شود.
عمران خان و نواز شریف، نخست‌وزیران پیشین پاکستان دو روز پیش خود را پیروز انتخابات اعلام کردند.
طبق برآوردهای روز گذشته متحدان عمران خان با کسب 101کرسی، پیشتاز این انتخابات هستند.
در مقابل حزب مسلم لیگ شاخه نواز برنده 71 کرسی بوده و حزب "مردم پاکستان" به رهبری بلاول بوتو زرداری، پسر بی‌نظیر بوتو، نخست‌‌وزیر پیشین پاکستان 53 کرسی را از آن خود کرده است.
برخی رسانه‌های پاکستان گفته‌اند که احتمال دارد نتایج نهایی انتخابات امروز اعلام شود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала