کشتن یک نظامی پیشین از سوی جنگجویان گروه طالبان در پکتیا

© Sputnikپکتیا
پکتیا - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 08.02.2024
عضو شوید
جنگجویان گروه طالبان در ولسوالی دند پتان پکتیا یک نظامی پیشین را کُشتند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از آماج، منابع محلی در پکتیا می‌گویند، که جنگجویان گروه طالبان یک‌ نظامی پیشین به‌نام شفیق را در ولسوالی دند پتان این ولایت کُشته‌اند.
برپایه این گزارش، شفیق باشنده قریه‌ای "څپری" ولسوالی دند پتان پکتیا بود و جسدش از قریه سلطانگی، راغه ولسوالی سمکنی پیدا شده‌ است.
به روایت منبع، شفیق در نظام پیشین سرباز تولی دوم، کندک دوم سرحدی ولایت پکتیا بود.
کُشتار نظامیان ارتش پیشین افغانستان از سوی طالبان موضوعی تازه‌ای نیست؛ این گروه اما هم‌واره بر عفو عمومی رهبرشان تأکید کرده‌اند. این گروه از سوی سازمان‌های حقوق بشری نیز متهم به زندانی‌کردن، شکنجه و کُشتار نظامیان پیشین اند.
پکتیا - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 12.12.2023
جنگجویان گروه طالبان ۱۳ تن را در پکتیا زخمی کردند
یادآوری می کنیم، که گروه طالبان پس از یک معامله پیچیده و پنهان با امریکا در دوحه پایتخت قطر، در پانزدهم ماه اگوست سال ۲۰۲۱ کنترل افغانستان را به دست گرفت و از آن زمان تاکنون با رفتار تندروانه شهروندان افغانستان به ویژه بانوان را به تنگنا قرار داده است.
با چیرگی گروه طالبان بر افغانستان گروه های دیگر تروریستی هم در افغانستان فعال شده و افغانستان به کشور صدور تروریسم در منطقه تبدیل شده است و هم اکنون بیش از بیست میلیون نفر با گرسنگی در این کشور دست و پنجه نرم می کنند و روزانه صدها نفر از بیکاری این کشور را ترک می کنند.
در همین حال کارشناسان می گویند، که گروه طالبان پیوند تنگاتنگ با القاعده دارد و به این گروه در دوره نخست و اکنون در افغانستان پناه داده است.اکنون اگرچه در افغانستان همه ظواهر اسلامی برقرار و محفوظ است و نمازهای جماعت و نماز جمعه از دیگر زمان ها بیشتر برقرار است و صدای اذان بلند و حتی گسترده تر از دوره های پیشین است، منتها ترس ووحشت حاکم بر جامعه استوار، فقر در حال گسترش، درونمایه اسلام یعنی عدالت و رعایت حقوق مردم و آنچه اسلام برای آنها ظهور کرد، وجود ندارد.
در ماه های پسین یورش های جبهه های مخالف گروه طالبان بر جنگجویان این گروه افزایش پیدا کرده و تاکنون صدها تن از جنگجویان این گروه در یورش های جبهه های مخالف این گروه کشته و زخمی شده اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала