انهدام چهار پهپاد قوای اوکراین در ظرف چند ساعت

© Photo / EyewitnessБеспилотник, найденный в районе Ногинска
Беспилотник, найденный в районе Ногинска - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 05.02.2024
عضو شوید
وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که قوای دافع هوا روسیه چهارمین پهپاد اوکراینی را بر فراز منطقه بریانسک طی چند ساعت منهدم کرد.
به گزارش اسپوتنیک، با استناد به وزارت دفاع روسیه دافع هوایی روسیه، چهارمین پهپاد اوکراینی را بر فراز منطقه بریانسک طی چند ساعت منهدم کرد.
پیش از این نیز سه پهپاد نیروهای مسلح اوکراین در آسمان این منطقه سرنگون شده بود. با استناد به کانال تلگرامی لکساندر بوگوماز، والی منطقه "دو پهپاد دیگر بر فراز منطقه ویگونیچسکی سرنگون شدند. تلفات یا خسارت جانی برجای نمانده است. خدمات اطفائیه در محل مشغول به کار هستند.

قابل ذکر است، قوائی مسلح اوکراین به طور منظم مناطق سرحدی روسیه را تیرباران می کنند، حملات هواپیماهای بدون سرنشین و تخریب انجام می شود.در مناطق کورسک و بلگورود سطح زرد خطر تروریستی اعلام شده است.

پیشتر کارشناس علوم سیاسی روسیه گفته بود، اوکراین، با حملات پهپادی خود به تأسیسات روسیه، شکست‌ها در جبهه را جبران می‌کند. شرایط میدان نبرد به سود اوکراین نیست. اخیراً قوای روسیه به برخی از اهداف مهم برای کیف حمله کرده است، بنابراین آنها حداقل به پیروزی های احساسی نیاز دارند. در این راستا، حمله به مسکو یک پیروزی نمادین و احساسی است که کیف آن را در داخل کشور خود به عنوان یک برد سریع معرفی می کند.
حملات پهپادی به تأسیسات در پایتخت روسیه و منطقه مسکو از نظر نظامی معنی ندارد، اما از نقطه نظر نمادین از آنها برای "مقادیر تبلیغاتی برای خیرین غربی" استفاده خواهد شد.
در اعلامیه وزارت خارجه روسیه در خصوص حمله پهپادی به پل کریمه آمده بود: "حمله به پل کریمه توسط رژیم کیف انجام شد. این یک رژیم تروریستی است و تمام ویژگی های یک گروه جنایتکار سازمان یافته بین المللی را دارد. تصمیمات توسط مقامات و قوای اوکراین با مشارکت مستقیم سازمان های اطلاعاتی امریکا و بریتانیا و سیاستمداران اتخاذ می شود. ایالات متحده و بریتانیا یک نهاد دولتی تروریستی را مدیریت می کنند.
دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس‌جمهور روسیه، در مورد دخالت احتمالی غرب در حمله تروریستی به پل کریمه گفته بود که کرملین از "هماهنگی عمیق" رژیم کی‌یف با واشنگتن و تعدادی از پایتخت های اروپایی،آگاه است. بنابراین "توهم"ی در این مورد وجود ندارد.
ما به خوبی می دانیم که هماهنگی بین رژیم کیف و واشنگتن و تعدادی از پایتخت های اروپایی و همچنین اتحاد آتلانتیک شمالی چقدر عمیق است. ما به خوبی می دانیم که چه مقدار اطلاعات از اتحاد آتلانتیک شمالی و از واشنگتن بطور مدام در اختیار کیف قرار می گیرد، بنابراین در اینجا هیچ توهمی وجود ندارد.
قوای اوکراین مرتباً با کمک هواپیماهای بدون سرنشین به مناطق روسیه حمله می کند. حملات اصلی متوجه مناطق سرحدی یعنی مناطق کورسک، بریانسک و بلگورود و همچنین کریمه می شود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала