جبهه آزادی: چهار طالب را در شهر مزار شریف کشتیم + ویدیو

© Freedom Front's Twitterیورش راکتی جبهه آزادی بالای قطعه واکنش سریع طالبان در کاپیسا
یورش راکتی جبهه آزادی بالای قطعه واکنش سریع طالبان در کاپیسا  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 31.01.2024
عضو شوید
جبهه آزادی با نشر خبرنامه ای از کشته و زخمی کردن شش جنگجوی گروه طالبان در شهر مزار شریف خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، جبهه آزادی با نشر خبرنامه ای نوشت: "شام امروز مؤرخ ۱۰ دلو ۱۴۰۲ خورشیدی چریک های جبهه آزادی افغانستان با انجام یک عملیات اوپراتیفی بالای پاسگاه طالبان واقع در شهرک خالد بن ولید در شهر مزار شریف به ملیشه های مستقر در این پوسته تلفات وارد کردند".
در ادامه این خبرنامه آمده است: "طالبان از این پاتک برای بازرسی موتر های شخصی استفاده میکنند. به بهانهٔ جستجوی نیروهای امنیتی سابق بر وسایط نقلیه مردم شلیک کرده و به آزار و اذیت مردم اقدام میکنند. در نتیجهٔ این شبیخون مبارزان آزادی، چهار طالب مزدور کشته و دو تن دیگر از ملیشه های جنایتکار آنان زخم برداشته اند".
دیروز همه جبهه آزادی از کشته و زخمی کردن دوازده جنگجوی گروه طالبان در شهر کابل خبر داده بود. جبهه مقاومت هم از کشته و زخمی کردن چهار جنگجوی گروه طالبان در تخار خبر داده بود.
یادآوری می کنیم، که گروه طالبان پس از یک معامله پیچیده و پنهان با امریکا در دوحه پایتخت قطر، در پانزدهم ماه اگوست سال ۲۰۲۱ کنترل افغانستان را به دست گرفت و از آن زمان تاکنون با رفتار تندروانه شهروندان افغانستان به ویژه بانوان را به تنگنا قرار داده است. با چیرگی گروه طالبان بر افغانستان گروه های دیگر تروریستی هم در افغانستان فعال شده و افغانستان به کشور صدور تروریسم در منطقه تبدیل شده است و هم اکنون بیش از بیست میلیون نفر با گرسنگی در این کشور دست و پنجه نرم می کنند و روزانه صدها نفر از بیکاری این کشور را ترک می کنند.
در همین حال کارشناسان می گویند، که گروه طالبان پیوند تنگاتنگ با القاعده دارد و به این گروه در دوره نخست و اکنون در افغانستان پناه داده است.اکنون اگرچه در افغانستان همه ظواهر اسلامی برقرار و محفوظ است و نمازهای جماعت و نماز جمعه از دیگر زمان ها بیشتر برقرار است و صدای اذان بلند و حتی گسترده تر از دوره های پیشین است، منتها ترس ووحشت حاکم بر جامعه استوار، فقر در حال گسترش، درونمایه اسلام یعنی عدالت و رعایت حقوق مردم و آنچه اسلام برای آنها ظهور کرد، وجود ندارد.
در ماه های پسین یورش های جبهه های مخالف گروه طالبان بر جنگجویان این گروه افزایش پیدا کرده و تاکنون صدها تن از جنگجویان این گروه در یورش های جبهه های مخالف این گروه کشته و زخمی شده اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала