جبهه آزادی: ۱۲ طالب را در کابل کشته و زخمی کردیم + ویدیو

© Freedom Front's Twitterیورش راکتی جبهه آزادی بالای قطعه واکنش سریع طالبان در کاپیسا
یورش راکتی جبهه آزادی بالای قطعه واکنش سریع طالبان در کاپیسا  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 30.01.2024
عضو شوید
جبهه آزادی با نشر دو خبرنامه از کشته و زخمی کردن دوازده جنگجوی گروه طالبان در شهر کابل خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، جبهه آزادی با نشر دو خبرنامه ای شب گذشته از دو یورش نیروهای این جبهه در کابل بر جنگجویان گروه طالبان خبر داد.
یورش بالای پوستهٔ طالبان در خیرخانه !
در پیام نخست این جبهه آمده است: "چریک های جبهه آزادی افغانستان در جریان یک یورش بالای قرارگاه حوزهٔ چهارم امنیتی شهر کابل، ساعت ۶:۱۰ شام امروز ۹ دلو ۱۴۰۲ چهار ملیشهٔ طالبان را کشتند و دو تن دیگر از این جنایتکاران غاصب را زخمی ساختند. در این عملیات یک واسطهٔ زرهی طالبان مزدور نیز تخریب شده است".
حمله بالای پوستهٔ طالبان در خیرخانه !
این جبهه با نشر پیام دوم از یورش بر پوسته جنگجویان گروه طالبان در خیرخانه خبر داده نوشت: "مبارزان جبهه آزادی افغانستان با انجام یک حمله بالای پوستهٔ طالبان در چهار راهی خراسان (لب جر) حصهٔ سوم خیرخانه شهر کابل، به ساعت ۷:۱۰ شام امروز ۹ دلو ۱۴۰۲ دو طالب مسلح را از پا در آورده و چهارتن دیگر از ملیشه های این گروه را زخمی ساختند".
در ادامه این پیام آمده است: "جنگجویان گروه طالبان مستقر در این پاسگاه همه روزه باتوقف و بازرسی موتر های مسافربری، اهالی خیرخانه را به بهانه های مختلف مورد آزار و اذیت قرار داده، در اکثر موارد به بازداشت، شکنجه و زندانی کردن آنان اقدام میکنند".
یادآوری می کنیم، که گروه طالبان پس از یک معامله پیچیده و پنهان با امریکا در دوحه پایتخت قطر، در پانزدهم ماه اگوست سال 2021 کنترل افغانستان را به دست گرفت و از آن زمان تاکنون با رفتار تندروانه شهروندان افغانستان به ویژه بانوان را به تنگنا قرار داده است. با چیرگی گروه طالبان بر افغانستان گروه های دیگر تروریستی هم در افغانستان فعال شده و افغانستان به کشور صدور تروریسم در منطقه تبدیل شده است و هم اکنون بیش از بیست میلیون نفر با گرسنگی در این کشور دست و پنجه نرم می کنند و روزانه صدها نفر از بیکاری این کشور را ترک می کنند.
در همین حال کارشناسان می گویند، که گروه طالبان پیوند تنگاتنگ با القاعده دارد و به این گروه در دوره نخست و اکنون در افغانستان پناه داده است.
اکنون اگرچه در افغانستان همه ظواهر اسلامی برقرار و محفوظ است و نمازهای جماعت و نماز جمعه از دیگر زمان ها بیشتر برقرار است و صدای اذان بلند و حتی گسترده تر از دوره های پیشین است، منتها ترس ووحشت حاکم بر جامعه استوار، فقر در حال گسترش، درونمایه اسلام یعنی عدالت و رعایت حقوق مردم و آنچه اسلام برای آنها ظهور کرد، وجود ندارد.
در ماه های پسین یورش های جبهه های مخالف گروه طالبان بر جنگجویان این گروه افزایش پیدا کرده و تاکنون صدها تن از جنگجویان این گروه در یورش های جبهه های مخالف این گروه کشته و زخمی شده اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала