جبهه بسیج ملی: سه طالب به شمول یک پاکستانی را در پنجشیر کشتیم + ویدیو

© National Mobilization Front Xجبهه بسیج ملی: شش طالب وردکی را در شکردره کشتیم
جبهه بسیج ملی: شش طالب وردکی را در شکردره کشتیم  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 23.01.2024
عضو شوید
جبهه بسیج ملی با نشر پیامی از کشته و زخمی کردن هفت جنگجوی گروه طالبان در پنجشیر خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، جبهه بسیج ملی با نشر پیامی در برگه ای ایکس امروز نوشت: "نزدیکای ساعت ۱۱:۱۵ دقیقه شب گذشته به تاریخ دوشنبه ۲/۳ دلو ۱۴۰۲ هجری خورشیدی، مبارزان جبهه بسیج ملی بالای یک قرارگاه تروریستان طالب در ولسوالی رخه ولایت پنجشیر حمله نمودند".
این جبهه در ادامه نوشته است: "در این عملیات ۳ تن از تروریستان طالب کشته شده و ۴ تن دیگر شان شدیدا زخمی شدند".
این جبهه افزوده است: "در میان کشته شدگان این گروه یک تن از طالبان پاکستانی نیز شامل است، که برای برگزاری نشست استخباراتی به پنجشیر رفته بود".
این جبهه اشاره کرده است، که "طالبان تروریست به خاطر پنهان نگهداشتن این خبر جسدهای شان را همراه با زخمیان به شکل پنهانی به کابل انتقال داده اند".
درباره ای تلفات نیروهایش این جبهه نوشت: "در این عملیات یک تن از مبارزان جبهه بسیج ملی نیز به شکل سطحی زخم برداشته و مبارزان پس از 25 دقیقه درگیری با تروریستان طالب دوباره به جای امن برگشتند".
در پایان این خبرنامه آمده است: "ملیشه های وزارت داخله گروه طالبان در هفته های پسین دختران جوان را از کابل، بغلان و بامیان گرفتار، زندانی و شکنجه کرده اند".
یادآوری می کنیم، که گروه طالبان پس از یک معامله پیچیده و پنهان با امریکا در دوحه پایتخت قطر، در پانزدهم ماه اگوست سال ۲۰۲۱ کنترل افغانستان را به دست گرفت و از آن زمان تاکنون با رفتار تندروانه شهروندان افغانستان به ویژه بانوان را به تنگنا قرار داده است. با چیرگی گروه طالبان بر افغانستان گروه های دیگر تروریستی هم در افغانستان فعال شده و افغانستان به کشور صدور تروریسم در منطقه تبدیل شده است و هم اکنون بیش از بیست میلیون نفر با گرسنگی در این کشور دست و پنجه نرم می کنند.
در همین حال کارشناسان می گویند، که گروه طالبان پیوند تنگاتنگ با القاعده دارد و به این گروه در دوره نخست و اکنون در افغانستان پناه داده است.
اکنون اگرچه در افغانستان همه ظواهر اسلامی برقرار و محفوظ است و نمازهای جماعت و نماز جمعه از دیگر زمان ها بیشتر برقرار است و صدای اذان بلند و حتی گسترده تر از دوره های پیشین است، منتها ترس ووحشت حاکم بر جامعه استوار، فقر در حال گسترش، درونمایه اسلام یعنی عدالت و رعایت حقوق مردم و آنچه اسلام برای آنها ظهور کرد، وجود ندارد.
در ماه های پسین یورش های جبهه های مخالف گروه طالبان بر جنگجویان این گروه افزایش پیدا کرده و تاکنون صدها تن از جنگجویان این گروه در یورش های جبهه های مخالف این گروه کشته و زخمی شده اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала