سیگار: هر دو هفته بسته‌های نقدی 80 میلیون دالری به کابل ارسال می‌شود

© Photo / twitterیک تن به اتهام قاچاق 600 هزار دالر در تورخم بازداشت شد
یک تن به اتهام قاچاق 600 هزار دالر در تورخم بازداشت شد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 21.01.2024
عضو شوید
اداره بازرس ویژه امریکا برای افغانستان می‌گوید که این کشور هر دو هفته بسته‌های 80 میلیون دالری به افغانستانی زیر کنترل طالبان، ارسال می‌کند.
به گزارش اسپوتنیک، دفتر بازرس ویژه ایالات متحده امریکا در امور بازسازی افغانستان (سیگار) به نقل از وزارت خارجه این کشور تایید کرده که فرستادن بسته‌های نقدی سازمان ملل به افغانستان تحت کنترل طالبان همچنان ادامه دارد.
طبق گزارش سیگار، بین هر 10 تا 14 روز، یک بسته‌ی 80 میلیون دالری به افغانستان منتقل می‌شود. این دفتر همچنان به نقل از هیات معاونت سازمان ملل در افغانستان (یوناما) گزارش داده که این بسته‌های نقدی هفته‌وار در حساب‌های تعیین شده سازمان ملل در بانک خصوصی نگهداری می‌شود.

این در حالی است که این بسته‌های کمک نقدی از ابتدای تسلط طالبان بر افغانستان زیر نام کمک‌های نقدی بشردوستانه آغاز شد. اما؛ پس از حدود یک سال، به دلیل انتقادات گسترده ارسال و یا دریافت این کمک نقدی، رسانه‌ای نشده‌است.
در همین حال، اما ذبیح‌الله مجاهد سخن‌گوی گروه طالبان این موضوع را رد کرده و بیان کرد که این گروه هیچ نظارتی بر کمک‌های بین‌المللی ندارند.
لازم به ذکر است که بانک مرکزی افغانستان که تحت کنترل طالبان قرار دارد، آخرین بار، 24 ثور امسال، اعلام کرده بود که یک بسته‌ی کمکی 40 میلیون دالری کمک‌های بشردوستانه وارد کابل شده‌است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала