بورل: موضع سازمان ملل در مورد اقدامات اسرائیل در غزه بی طرفانه است

© AP Photo / Brittainy Newmanجوزپ بورل
جوزپ بورل - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 21.11.2023
عضو شوید
مسئول دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا در می‌گوید: "سازمان ملل یک دیدگاه مطمئن و بی طرفانه اتخاذ کرده است."
به گزارش اسپوتنیک، جوزپ بورل مسئول دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا موضع سازمان ملل که از اقدامات اسرائیل در نوار غزه انتقاد کرده است، را بی طرفانه خواند.
جوزپ بورل مسئول دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه با روزنامه پائیس گفت: "سازمان ملل یک دیدگاه مطمئن و بی طرفانه اتخاذ کرده است."
پیشتر راوینا شمداسانی سخنگوی دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد گفته بود که مجازات عمومی و کلی مردم غزه با محاصره و بمباران مناطق پرجمعیت از سوی اسرائیل، جنایت جنگی است.
روز جمعه ولکر ترک کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد از اسرائیل خواست به تیم این سازمان اجازه دهد وارد نوار غزه شوند تا تحقیقات مستقلی در مورد بیمارستان الشفا انجام دهند. به گفته رئیس کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، از آنجا که روایت هیا مختلیف از اوضاع در غزه انجام شده، وضعیت مستلزم تحقیقات بین المللی مستقل است. پیش از این گزارش شده بود که اسرائیل در تاریخ دهم نوامبر به رئیس کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در سفر پنج روزه اش به خاورمیانه اجازه بازدید از اسرائیل و اراضی اشغالی فلسطین را نداده بود.
پیشتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گفته بود که نیروهای اسرائیل توانسته اند وارد مرکز درمانی الشفا در غزه شوند. سپس ارتش اسرائیل از کشف یک مرکز فرماندهی متعلق به جنبش حماس و زیرساخت ها و تسلیحات آن در محوطه بیمارستان خبر داد. استفان دوجاریک سخنگوی رسمی دبیرکل سازمان ملل متحد، گفت که سازمان ملل نگران اتفاقاتی است که در بیمارستان الشفا در نوار غزه رخ می دهد. به گفته وی مراکز پزشکی باید تحت حمایت قوانین بشردوستانه قرار گیرند
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала