- اسپوتنیک افغانستان  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه 24 فبروری عملیات ویژه خود را در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، هدف این عملیات را "محافظت از افرادی عنوان کرد که در طول هشت سال گذشته توسط رژیم کی‌یف تحت شکنجه و جنایت قرار گرفته اند" .

چگونه راکت های رهبری شده دقیق غرب در روسیه ساقط می گردد؟

© Photo / Telegram / The Donbas People's MilitiaОбломки украинской ракеты "Точка-У" в Донецке
Обломки украинской ракеты Точка-У в Донецке - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 20.11.2023
عضو شوید
روسیه سیستم جنگ الکترونیکی، سیگنال‌های جی پی اس مورد نیاز برای پرتاب‌های اکسکالیبور قوای اوکراین را مسدود می‌کند.
به گزارش اسپوتنیک، ویکرام میتال، دانشیار دپارتمان انجینری سیستم ها در اکادمی نظامی وست پوینت ایالات متحده، طی مقاله ای برای مجله فوربس نوشت که دستگاه های جنگ الکترونیک روسی (Pole-21) پرتابه‌های دقیق امریکایی " اکسکالیبور M 982" را سرکوب کرده و از اصابت آنها به اهداف جلوگیری می‌کنند.

در این مقاله آمده است: "سیستم جنگ الکترونیکی روسی Pole-21 سیگنال‌های GPS مورد نیاز برای پرتاب‌های اکسکالیبور توسط اوکراینی‌ها را مسدود می‌کند. در نتیجه، پرتابه‌ها از مسیر مورد نظر منحرف می‌شوند و به هدف اصابت نمی‌کنند.

به گفته میتال، اردوی روسیه از نظر تخنیکی نسبت به قوای مسلح اوکراین برتری دارد، که نه تنها منجر به انهدام تعداد زیادی از پهپادهای اوکراینی، بلکه به استفاده موثر و اغلب بدون مانع از پهپادهای روسیه می‌شود.
روس ها با مهمات "لانست" متحرک خود موفقیت‌های زیاد یکسب کردند. کشف این پهپادهای دقت بالا و فشرده دشوار است، آنها از مسیر پرواز غیرقابل پیش بینی استفاده می کنند که مقابله با آنها را برای اوکراین دشوار می کند".
به نوشته روزنامه بریتانیا دیلی اکسپرس، مجتمع‌های روسی (Pole-21) و (Zhitel) با موفقیت سیگنال‌هایGPS و سایر کانال‌های ماهواره‌ای را در منطقه عملیات ویژه سرکوب می‌کنند و همچنین به طور جدی با هواپیماهای قاتل بدون سرنشین تداخل می‌کنند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала