مجاهد: سفر عبدالباری عمر به آلمان قانونی بوده است

© Twitter account of GMICafghanistanعبدالباری عمر
عبدالباری عمر - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 20.11.2023
عضو شوید
سخنگوی حکومت سرپرست طالبان اعلام کرد که این سرپرست اداره ملی دوا و غذا با داشتن ویزه‌ی هالند توانسته است که به آلمان و چندین کشور اروپایی دیگر نیز سفر کند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل طلوع نیوز، پس از واکنش های زیاد به سفر عبدالباری عمر، سرپرست اداره ملی دوا و غذا به آلمان و سخنرانی وی در میان مهاجران افغان در این کشور، سخنگوی حکومت سرپرست طالبان اعلام کرد که این سرپرست اداره ملی دوا و غذا با داشتن ویزه‌ی هالند توانسته است که به آلمان و چندین کشور اروپایی دیگر نیز سفر کند.
ذبیح الله مجاهد در این خصوص گفت: "این‌که در آلمان بعضی از موضوعات از طرف احزاب مختلف شاید زیر اعتراض آمده باشد، مربوط به افراد شان است ولی در عموم این سفر هم قانونی بوده و هدف هم قانونی داشت و کدام گپی نشده که تخطی شمرده شود."
پروژه های جدید راه آهن ایران و افغانستان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 20.11.2023
چندرسانه ای
پروژه های جدید راه آهن ایران و افغانستان + داده نمایی
وزارت خارجه آلمان نیز در واکنش به این سفر می گوید که ا زمانی که مقام‌های حکومت سرپرست افغانستان حقوق بشر، به ویژه حقوق زنان و دختران را رعایت نکنند، با آنان روابط شانرا عادی نخواهند ساخت.
عبدالباری عمر، سرپرست اداره ملی دوا و غذا در پانزدهم ماه جاری خورشیدی در یک سفر رسمی از بهر شرکت در دومین نشت انجمن جهانی تولیدات محلی به کشور هالند دعوت شده بود و پس از آن او به کشورهای بلژیک، سلواکی و آلمان نیز سفر نموده است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала