کاخ سفید: هنوز توافقی بین اسرائیل و حماس به وجود نیامده است

© Sputnik / Alexey Agaryshev /  مراجعه به بانک تصاویر تلاش یک زن مسلح برای ورود به کاخ سفید در واشنگتن
تلاش یک زن مسلح برای ورود به کاخ سفید در واشنگتن - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 19.11.2023
عضو شوید
رویترز به نقل از یک نماینده کاخ سفید می نویسد: اسرائیل و حماس هنوز بر سر آتش بس موقت به توافق نرسیده اند، ایالات متحده به کار در این زمینه ادامه می دهد.
به گزارش اسپوتنیک، آدرین واتسون، سخنگوی کاخ سفید گزارش داد که اسرائیل و شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس هنوز بر سر آتش بس موقت به توافق نرسیده اند، ایالات متحده به کار بر روی این موضوع ادامه می دهد.
او در پستی نوشت: "ما هنوز به توافق نرسیده‌ایم، اما به سختی برای رسیدن به توافق کار می‌کنیم.
به گزارش واشنگتن پست، ایالات متحده، اسرائیل و حماس به توافقی برای آزادی تعدادی از اسیران در غزه در ازای آتش‌بس پنج روزه نزدیک هستند، اما کاخ سفید آن را رد کرد.
روزنامه به نقل از منابع آگاه گزارش داد که اسرائیل، آمریکا و جنبش فلسطینی حماس در آستانه دستیابی به توافقی برای آزادی ده‌ها اسیر در غزه در ازای یک فرصت پنج روزه توقف جنگ هستند.
منابع با اشاره به اینکه در سند شش صفحه‌ای توافقنامه، توقف تمامی عملیات نظامی دو طرف درگیری به مدت حداقل پنج روز و آزادی 50 اسیر یا بیشتر به دفعات در کل 24 ساعت در نظر گرفته شده، تصریح کرد: آتش‌بس از طریق هوایی نظارت خواهد شد.
این روزنامه همچنین به نقل از منابع خود خاطرنشان می‌کند که توقف احتمالی درگیری‌ها "تامین کمک‌های بشردوستانه از جمله سوخت" از طرف مصری را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.
این روزنامه توضیح داد که این سند پس از رایزنی در دوحه با حضور نمایندگان آمریکا، اسرائیل و میانجیگران قطری به نمایندگی از حماس مورد توافق قرار گرفت.
به نوشته این روزنامه، "تا آخرین لحظه مشخص نبود که آیا اسرائیل با توقف موقت حمله خود به غزه موافقت خواهد کرد یا خیر".
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала