امریکا حتی در تولید گلوله تا چند سال دیگر به روسیه نمی رسد

© © AP Photo / Matt RourkeНаиболее востребованные Украинской стороной 155-мм гаубичные снаряды M795 на заводе боеприпасов в Скрэнтоне, США.
Наиболее востребованные Украинской стороной 155-мм гаубичные снаряды M795 на заводе боеприпасов в Скрэнтоне, США.  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 14.11.2023
عضو شوید
یک روزنامه ای امریکایی نوشت، که امریکا در تولید گلوله در سال 2025 حتی به پای روسیه نخواهد رسید.
به گزارش اسپوتنیک، مجله اکونومیست با مقایسه جنگ افزارهای روسیه و امریکا نوشت، که ایالات متحده حتی تا سال 2025 به احتمال زیاد قادر نخواهد بود به اندازه روسیه در سال 2024 گلوله تولید کند.
به نوشته این نشریه، درگیری در اوکراین به غرب یادآوری کرد که کمبود ذخایر تسلیحاتی آن در چه حد است.
در نشریه نامبرده خاطرنشان می شود، که ایالات متحده در تلاش است تا تولید گلوله های کالیبر 155 میلی متری ناتو را افزایش دهد. با این وجود، بهره وری آنها در سال 2025 احتمالا کمتر از تولید روسیه در سال 2024 خواهد بود.
Барражирующий дрон-камикадзе ZALA Ланцет на ежегодной презентации концерна Калашников в Москве - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 20.09.2023
کنکاش درباره ای خطر جنگ افزار جدید روسی برای هواپیماهای نیروهای مسلح اوکراین در امریکا
در ایالات متحده امریکا، کالیبر اصلی گلوله های توپخانه 155 میلی متر است، که در روسیه با کالیبر 152 میلی متر مطابقت دارد.
یادآوری می کنیم، که فدراسیون روسیه پیشتر یادداشتی در خصوص ارسال سلاح به اوکراین برای کشورهای ناتو ارسال کرده بود. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد، هدف قانونی روسیه خواهد بود. وزارت امور خارجه اعلام کرد که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین "با آتش بازی می کنند". دمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی ریاست جمهوری فدراسیون روسیه خاطرنشان کرد که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از سوی غرب، نه تنها به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمک نمی کند، بلکه تأثیر منفی بر این روند خواهد گذاشت.
دمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که مسکو به دقت هرگونه اظهارات در مورد ضدحمله آتی را زیر نظر دارد و هنگام برنامه ریزی عملیات ویژه آنها را در نظر می گیرد.
در 24 فیبروری، چین یک طرح 12 ماده ای برای حل و فصل مسالمت آمیز مناقشه در اوکراین ارائه کرد. پیشنهادات اصلی پکن از سرگیری مذاکرات صلح و توقف درگیری ها بود. چین از طرفین خواست تا به حاکمیت همه کشورها با رعایت منشور سازمان ملل احترام بگذارند و ذهنیت جنگ سرد را کنار بگذارند.
همانطور که ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد، وزارت امور خارجه آمریکا باید به این نکته توجه کند که سلاح های عرضه شده به اوکراین، سر از بازار سیاه و نه تنها در اروپا، بلکه در سایر قاره ها درآورده است.
گفتنی است، پیشتر، گرینوالد، روزنامه نگار آمریکایی که با ادوارد اسنودن افشاگر اطلاعاتی آمریکا همکاری می کرد، در پادکستی در توئیتر نوشت که تسلیحات، از جمله آنهایی که در دست نئونازی‌های اوکراینی است، از طریق بازار سیاه در سراسر اروپا و خاورمیانه پخش خواهد شد. مانند هر جنگ دیگر ایالات متحده، احتمالاً زمان نشان خواهد داد که ما علیه گروه‌هایی که به سلاح‌های "از دست رفته" خودمان در این درگیری مسلح شده‌اند، وارد جنگ خواهیم شد
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала