نماینده دائم اسرائیل در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد ستاره زرد رنگی بر تن کرد

© AP Photo / Tsafrir AbayovМинистр внутренней безопасности и стратегического планирования Израиля Гилад Эрдан
Министр внутренней безопасности и стратегического планирования Израиля Гилад Эрдан - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 31.10.2023
عضو شوید
تا زمانی که شورای امنیت سازمان ملل متحد حماس را محکوم نکند، نماینده دائم اسرائیل ستاره زرد می پوشد.
به گزارش اسپوتنیک، گیلاد اردان، نماینده دائم اسرائیل در سازمان ملل متحد، درجلسه شورای امنیت، ستاره زرد رنگی را شبیه به آنچه که یهودیان در جریان هولوکاست به همراه داشتند، به لباس خود آویخت و قول داد تا زمانی که شورای امنیت حماس را محکوم نکند و خواستار بازگرداندن گروگان های اسرائیلی نشود، آن را حذف نخواهد کرد.
اردان در نشست شورای امنیت درباره اوضاع پیرامون اسرائیل و نوار غزه گفت: "برخی از کشورهای عضو در 80 سال گذشته چیزی یاد نگرفته اند. برخی از شما فراموش کرده اید که چرا این نهاد تأسیس شده است. من به شما یادآوری می کنم. از امروز به بعد هر بار که به من نگاه می کنید یادتان می آید که سکوت در برابر بدی ها چه معنایی دارد. من، مانند پدرکلانم و مادرکلانم و پدرکلان و مادرکلان میلیون ها یهودی، از این به بعد، من و تیمم با ستاره های زرد در اینجا ظاهر خواهیم شد."
وی در اخیر افزود: تا زمانی که جنایات حماس را محکوم نکنید و خواستار آزادی فوری گروگان های ما شوید، این ستاره را خواهیم داشت. ما با ستاره زرد به عنوان نماد غرور کار می کنیم، یادآور این که ما سوگند یاد کرده ایم که بجنگیم و از خود دفاع کنیم."
یادآوری می کنیم، که اسرائیل در 7 اکتوبر مورد یورش موشکی بی‌پیشینه ای از نوار غزه به عنوان بخشی از عملیات سیل الاقصی که از سوی شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس اعلام شد، قرار گرفت. پس از این، جنگجویان این سازمان وارد مناطق مرزی در جنوب اسرائیل شدند و به سوی نظامیان و غیرنظامیان آتش گشودند و گروگان ها را نیز گرفتند. در اسرائیل، به گفته مقامات محلی، بیش از 1.4 هزار نفر از آن میان بیش از 300 پرسنل نظامی کشته و بیش از 5 هزار نفر زخمی شدند.
Конгресс США - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 31.10.2023
لایحه حمایت از اسرائیل بدون اوکراین به کنگره امریکا ارائه شد
در پاسخ، نیروهای دفاعی اسرائیل عملیات شمشیرهای آهنین را در برابر حماس در نوار غزه آغاز کردند. ظرف چند روز، ارتش اسرائیل همه ای مناطق پرجمعیت نزدیک مرز با غزه را زیر کنترل خود درآورد و یورش های مرگبار هوایی به هدف های از آن میان غیرنظامیان در نوار غزه را آغاز کرد. اسرائیل همچنین از محاصره کامل نوار غزه خبر داد: تامین آب، غذا، برق، دارو و سوخت متوقف شد.
به گفته وزارت صحت غزه، شمار قربانیان نوار غزه از 8 هزار نفر گذشت که نیمی از آنها کودک بودند و بیش از 18 هزار نفر زخمی شدند. با تشدید درگیری، حداقل 20 روس کشته شده اند، سه نفر گمان می رود گروگان باشند و چندین نفر دیگر ناپدید هستند. به گفته منابع مختلف، بیش از 200 اسرائیلی در اسارت حماس هستند. وزارت امور خارجه روسیه از طرفین خواست تا خصومت ها را متوقف کنند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала