تماس های امریکا با رهبری حماس

© AP Photo / Hassan AmmarПротестующие скандируют лозунги во время демонстрации солидарности с палестинским народом, возле посольства США в Аукаре, северном пригороде Бейрута, Ливан
Протестующие скандируют лозунги во время демонстрации солидарности с палестинским народом, возле посольства США в Аукаре, северном пригороде Бейрута, Ливан - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 31.10.2023
عضو شوید
ایالات متحده از طریق قطر با رهبری حماس ارتباط برقرار می کند.
به گزارش اسپوتنیک، یک منبع دیپلماتیک در دوحه گفت که ایالات متحده از طریق قطر با رهبری جنبش حماس در تماس است.
منبع افزود: "ایالات متحده با حماس در تماس است. آنها این کار را از طریق قطر انجام می دهند."
با این حال وی جزئیاتی ارائه نکرد.
روز قبل، جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی کاخ سفید گفت که واشنگتن با آتش بس در نوار غزه مخالف است زیرا "به نفع حماس است."
به نوبه خود، عضو دفتر سیاسی و رئیس بخش سیاست خارجی جنبش فلسطینی موسی ابومرزوق گفت که ایالات متحده رهبری نبردها در این منطقه را پس از "فروپاشی ارتش اسرائیل در رویارویی با گردان‌های عزالدین قسام" به عهده گرفت.
Конгресс США - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 31.10.2023
لایحه حمایت از اسرائیل بدون اوکراین به کنگره امریکا ارائه شد
یادآوری می کنیم، که اسرائیل در 7 اکتوبر مورد یورش موشکی بی‌پیشینه ای از نوار غزه به عنوان بخشی از عملیات سیل الاقصی که از سوی شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس اعلام شد، قرار گرفت. پس از این، جنگجویان این سازمان وارد مناطق مرزی در جنوب اسرائیل شدند و به سوی نظامیان و غیرنظامیان آتش گشودند و گروگان ها را نیز گرفتند. در اسرائیل، به گفته مقامات محلی، بیش از 1.4 هزار نفر از آن میان بیش از 300 پرسنل نظامی کشته و بیش از 5 هزار نفر زخمی شدند.
در پاسخ، نیروهای دفاعی اسرائیل عملیات شمشیرهای آهنین را در برابر حماس در نوار غزه آغاز کردند. ظرف چند روز، ارتش اسرائیل همه ای مناطق پرجمعیت نزدیک مرز با غزه را زیر کنترل خود درآورد و یورش های مرگبار هوایی به هدف های از آن میان غیرنظامیان در نوار غزه را آغاز کرد. اسرائیل همچنین از محاصره کامل نوار غزه خبر داد: تامین آب، غذا، برق، دارو و سوخت متوقف شد.
به گفته وزارت صحت در غزه، شمار قربانیان نوار غزه از 8 هزار نفر گذشت که نیمی از آنها کودک بودند و بیش از 18 هزار نفر زخمی شدند. با تشدید درگیری، حداقل 20 روس کشته شده اند، سه نفر گمان می رود گروگان باشند و چندین نفر دیگر ناپدید هستند. به گفته منابع مختلف، بیش از 200 اسرائیلی در اسارت حماس هستند. وزارت امور خارجه روسیه از طرفین خواست تا خصومت ها را متوقف کنند.
برپایه دیدگاه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، حل و فصل بحران خاورمیانه تنها بر اساس فرمول "دو دولت" مصوب شورای امنیت سازمان ملل متحد امکان پذیر است که ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی در چارچوب تفاهم نامه سال 1967 با پایتخت آن در بیت المقدس شرقی و غربی فراهم می شود. مناقشه فلسطین و اسرائیل، مرتبط با منافع ارضی طرفین، برای چندین دهه منبع تنش و درگیری در منطقه بوده است. تصمیم سازمان ملل متحد با نقش فعال اتحاد جماهیر شوروی در سال 1947، ایجاد دو کشور - اسرائیل و فلسطین را تعیین کرد، اما تنها اسرائیل ایجاد شد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала