باشندگان غزه نخستین دسته کمک های غذایی را از چچن دریافت کردند

© AFP 2023 / Bashar TalebПалестинцы эвакуируют раненую женщину после израильского удара по городу Газа
Палестинцы эвакуируют раненую женщину после израильского удара по городу Газа - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 31.10.2023
عضو شوید
رئیس چچن گفت: باشندگان غزه نخستین دسته از کمک های غذایی را از چچن دریافت کردند.
به گزارش اسپوتنیک، رمضان قدیروف رئیس چچن در کانال تلگرامی خود اعلام کرد، که باشندگان نوار غزه نخستین دسته کمک های غذایی را از صندوق عمومی منطقه ای احمد حاجی قدیروف دریافت کردند.
قدیروف نوشت: "باشندگان نوار غزه نخستین دسته از کمک های غذایی را از صندوق عمومی منطقه ای به نام قهرمان روسیه احمد حاجی قدیروف دریافت کردند. کار صندوق در این منطقه از سوی مشاور رئیس جمهور فلسطین، قاضی عالی شرع فلسطین، محمود حبش کنترل می شود".
Поиск неразорвавшихся снарядов после конфликта с Израилем в секторе Газа - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 31.10.2023
400 کشته و زخمی در یورش هوایی اسرائیل بر کمپ آوارگان جبالیه در نوار غزه + ویدیو
در مجموع 20 هزار خانواده از سوی چچن کمک دریافت خواهند کرد.
او اضافه کرد: "رئیس (بنیاد) ایمانی نسیونا (قدیروا) مانند همیشه نسبت به بدبختی مسلمانان فلسطین رنج کشیده بی تفاوت نماند. او یک دسته قابل توجه کمک های بشردوستانه را برای مردم رنج کشیده فرستاد. بنابراین، ROF (صندوق عمومی منطقه ای) یک کمپین خیریه در مقیاس بزرگ را برای کمک به باشندگان منطقه، که اکنون بیش از هر زمان دیگری به پشتیبانی ما نیاز دارند، آغاز می کند".
یادآوری می کنیم، که اسرائیل در 7 اکتوبر مورد یورش موشکی پیشینه ای از نوار غزه به عنوان بخشی از عملیات سیل الاقصی که توسط شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس اعلام شد، قرار گرفت. پس از آن، جنگنده های سازمان به مناطق مرزی در جنوب اسرائیل نفوذ کردند. در پاسخ، نیروهای دفاعی اسرائیل عملیات شمشیرهای آهنین را در برابر حماس در نوار غزه آغاز کردند. در جریان چند روز، ارتش اسرائیل همه ای مناطق پرجمعیت نزدیک مرز با غزه را زیر کنترل خود درآورد و یورش های هوایی به هدف های از آن میان غیرنظامیان در نوار غزه را آغاز کرد.
اسرائیل همچنین از محاصره کامل نوار غزه خبر داد: تامین آب، غذا، برق، دارو و سوخت متوقف شد. شمار قربانیان در نوار غزه از 8.5 هزار نفر گذشت و بیش از 21 هزار نفر زخمی شدند. در اسرائیل، به گفته مقامات محلی، بیش از 1.3 هزار نفر جان خود را از دست دادند. سفارت روسیه گزارش داد که در جریان تشدید درگیری ها، 20 روس کشته، دو نفر گروگان گرفته شده و هفت نفر به عنوان ناپدید اعلام شده اند. به گفته منابع مختلف، نزدیک به 150 اسرائیلی ممکن است در اسارت حماس باشند. خود جنبش اعلام کرد که نزدیک به 200 تا 250 زندانی در نوار غزه وجود دارد.
وزارت امور خارجه روسیه از طرفین خواست تا درگیری ها را متوقف کنند. با توجه به دیدگاه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، حل و فصل بحران خاورمیانه تنها برپایه ای چارچوب "دو دولت" مصوب شورای امنیت سازمان ملل متحد امکان پذیر است که ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی در چارچوب بر پایه موافقت نامه ای 1967 با پایتخت آن در بیت المقدس شرقی هم مرز یکدیگر فراهم می کند. مناقشه فلسطین و اسرائیل، در پیوند با منافع ارضی طرفین، برای چندین دهه منبع تنش و درگیری در منطقه بوده است. تصمیم سازمان ملل متحد با نقش فعال اتحاد جماهیر شوروی در سال 1947، ایجاد دو کشور - اسرائیل و فلسطین را تعیین کرد، اما تنها اسرائیل ساخته شد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала