- اسپوتنیک افغانستان  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه 24 فبروری عملیات ویژه خود را در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، هدف این عملیات را "محافظت از افرادی عنوان کرد که در طول هشت سال گذشته توسط رژیم کی‌یف تحت شکنجه و جنایت قرار گرفته اند" .

وزیر دفاع روسیه تلفات هنگفت ارتش اوکراین را برشمرد

© Sputnik / Stanislav Krasilnikov /  مراجعه به بانک تصاویر Военнослужащий ведет стрельбу из гаубицы Д-30 по позициям ВСУ на Краснолиманском направлении спецоперации
Военнослужащий ведет стрельбу из гаубицы Д-30 по позициям ВСУ на Краснолиманском направлении спецоперации - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 30.10.2023
عضو شوید
سرگئی شویگو، وزیر دفاع فدراسیون روسیه: نیروهای مسلح اوکراین 90 هزار نفر و حدود 600 تانک از زمان شروع ضد حمله از دست داده اند.
به گزارش اسپوتنیک، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در دهمین مجمع شیانگ‌شان پکن گفت که سربازان روسیه به طور روشمند وظایف محوله را در یک عملیات ویژه در اوکراین انجام می دهند.
"
شویگو گفت: "نیروهای مسلح روسیه به طور روشمند و مطمئن به انجام وظایف محوله و تضمین امنیت غیرنظامیان ادامه خواهند داد."
وزیر تاکید کرد که تنها از 4 جون، در جریان ضد حمله، اوکراین متحمل خسارات زیادی شده است.

شویگو یادآور شد: "کی‌یف بیش از 90 هزار پرسنل نظامی کشته و مجروح، حدود 600 تانک و تقریبا 1900 خودروی زرهی از کلاس های مختلف را از دست داد. در همان زمان، هیچ موفقیت تاکتیکی قابل توجهی در میدان جنگ به دست نیامد."

به گفته وزیر دفاع روسیه، غرب در تلاش است تا از اوکراین به عنوان ماده مصرفی برای تحمیل "شکست استراتژیک" به روسیه استفاده کند.
وزیر دفاع دفاع روسیه افزود: کاخ سفید با نادیده گرفتن حقوق قانونی روسیه برای تضمین امنیت خود، مصرانه به دنبال گسترش بلوک ناتو تحت کنترل خود به شرق بود. این اقدامات تهاجمی ما را مجبور به اتخاذ اقدامات متقابل کرد. در پاسخ، غرب آشکارا مسیری را برای تحمیل "شکست استراتژیک" به روسیه در جنگ ترکیبی علیه ما تعیین کرد.
در عین حال، وی خاطرنشان کرد، مسکو همچنان آماده گفتگو در مورد حل بحران اوکراین پس از مناقشه و همزیستی بیشتر با غرب است. وزیر امور خارجه یادآور شد که برای تشکیل یک نظم جهانی عادلانه و چند قطبی، لازم است تلاش‌های همه کشورهای ذینفع متحد شود.
شویگو در پایان گفت: "در عین حال، تضمین روابط برابر بین همه قدرت‌های هسته‌ای، اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل که مسئولیت ویژه حفظ صلح و ثبات جهانی را بر عهده دارند، مهم است."
ولادیمیر پوتین پیشتر گفته بود که ضد حمله نیروهای مسلح اوکراین هیچ نتیجه ای نداشته است. رئیس جمهور روسیه با ابراز اطمینان از انجام تمامی وظایف، تاکید کرد: روسیه با آرامش به سمت دستیابی به اهداف خود در عملیات ویژه حرکت می کند.
Министр обороны РФ Сергей Шойгу выступая на 10-м Пекинском Сяншаньском форуме - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 30.10.2023
شویگو: ناتو در حال گسترش درگیری به آسیا-اقیانوسیه است
دهمین مجمع شیانگ‌شان در تاریخ 29 تا 31 اکتبر در پکن برگزار می شود. این رویداد توسط آکادمی علوم نظامی ارتش آزادیبخش خلق چین PLA و موسسه مطالعات استراتژیک بین المللی چین برگزار می شود. در این مجمع به طور سنتی وزرای دفاع، کارشناسان و مقامات نظامی سابق کشورهای مختلف حضور دارند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала