- اسپوتنیک افغانستان  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه 24 فبروری عملیات ویژه خود را در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، هدف این عملیات را "محافظت از افرادی عنوان کرد که در طول هشت سال گذشته توسط رژیم کی‌یف تحت شکنجه و جنایت قرار گرفته اند" .

ارتش اوکراین با تلاش برای عبور از دنیپر به فنا خواهد رفت

© AP Photo / Iryna RybakovaUkrainian soldiers sit in a pickup truck at their position on the frontline close to Bakhmut,
Ukrainian soldiers sit in a pickup truck at their position on the frontline close to Bakhmut, - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 25.10.2023
عضو شوید
سالدو، فرماندار منطقه خرسون: تلاش نیروهای مسلح اوکراین برای عبور از دنیپر محکوم به شکست است.
به گزارش اسپوتنیک، فرماندار منطقه خرسون، ولادیمیر سالدو، گفت که تلاش های نیروهای اوکراینی برای عبور از دنیپر محکوم به شکست است و دشمن هیچ فرصتی برای موفقیت تاکتیکی ندارد.
سالدو به اسپوتنیک گفت: "برخی رسانه ها می نویسند که تشکل های اوکراینی نیروی انسانی، تجهیزات و وسایل حمل و نقل زیادی را در ساحل سمت راست جمع کرده اند تا ظاهراً از دنیپر عبور کنند. مهم نیست که دشمن چقدر یا چه چیزی جمع کرده است، ارتش ما آماده است تا نقشه های آنها را خنثی کند. آنها می خواستند در ماه اگست یا حتی قبل از آن "زور" کنند، اما به هر حال موفق نشدند."
به گفته وی، در حال حاضر، گروه های کوچک فردی از نیروهای مسلح اوکراین می توانند در ساحل چپ دنیپر در نزدیکی قریۀ کرینکی و در خانه های نزدیک پل آنتونوفسکی پنهان شوند، اما نیروهای روسی آنها را از آنجا بیرون می کنند.
سالدو تاکید کرد: "در شهرک های باقی مانده در کرانه چپ هیچ جنگ جوی رژیم کی یف وجود ندارد. آنها هیچ فرصتی برای پیشرفت تاکتیکی ندارند. همه مسیرها تحت کنترل آتش ما هستند، جنگجویان ما مستقیماً جاده ها را کنترل می کنند."
Министерство обороны РФ в Москве - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 25.10.2023
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
وزارت دفاع روسیه از سرنگونی 4 پهپاد اوکراینی بر فراز منطقه بریانسک خبر داد
منطقه خرسون در پی نتایج همه پرسی که در سپتامبر 2022 برگزار شد، به تابعیت فدراسیون روسیه تبدیل شد. در عین حال، طرف اوکراینی مشروعیت آن را به رسمیت نمی شناسد و به گلوله باران قلمرو منطقه ادامه می دهد. امروزه 75 درصد از قلمرو منطقه خرسون تحت کنترل روسیه است و بخشی در کرانه سمت راست رود دنیپر از جمله خرسون تحت کنترل اوکراین است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала