ایالات متحده حضور اوکراین را در مذاکرات صلح با روسیه منع کرد

© Sputnik / Alexei Druzhinin /  مراجعه به بانک تصاویر رئیس جمهور پوتین با سیاستمدار آلمانی - گرهارد شرودر و نخست وزیر روسیه دمیتری مدودوف
رئیس جمهور پوتین  با سیاستمدار آلمانی -  گرهارد شرودر و نخست وزیر روسیه دمیتری مدودوف - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 22.10.2023
عضو شوید
شرودر صدراعظم سابق آلمان گفت که مذاکرات روسیه و اوکراین توسط ایالات متحده مختل شده است.
به گزارش اسپوتنیک، گرهارد شرودر، صدراعظم سابق آلمان طی مصاحبه با برلینر سایتونگ گفت، ایالات متحده سال گذشته به اوکراین اجازه نداد مذاکرات صلح با روسیه را ادامه دهد.
این سیاستمدار گفت: "در مذاکرات صلح مارچ 2022 در استانبول با رستم عمروف، اوکراینی‌ها با صلح موافقت نکردند زیرا اجازه نداشتند.
به گفته وی، در ابتدا اوکراینی ها مجبور شدند تمام موضوعات مربوط به مذاکرات را با واشنگتن در میان بگذارند. صدراعظم سابق خاطرنشان کرد که در آن زمان کیف آماده بود تا از عضویت در ناتو چشم پوشی کند و در مورد کریمه صحبت نماید.
شرودر افزود: "اما در نهایت هیچ اتفاقی نیفتاد. تصور من: هیچ چیز نمی توانست اتفاق بیفتد زیرا همه چیز در واشنگتن تصمیم گرفته شده بود و این مرگبار بود."
این سیاستمدار خاطرنشان کرد، علاوه بر این، دیپلمات های اروپایی شکست خوردند. در نتیجه، روسیه اکنون با چین ارتباط نزدیک تری خواهد داشت که غرب نباید اجازه می داد.
شرودر صدراعظم سابق آلمان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 02.06.2015
شرودر عدم دعوت پوتین به نشست گروه هفت را اشتباه نامید
همانطور که ولادیمیر پوتین تاکید کرد، مسکو به دنبال چرخاندن چرخ طیار درگیری اوکراین نیست، بلکه به دنبال پایان دادن به آن است. همزمان، کشورهای غربی مدام در مورد لزوم ادامه خصومت ها، افزایش تدارکات تسلیحات و آموزش جنگجویان قوای مسلح اوکراین در قلمرو خود صحبت می کنند. رهبر روسیه خاطرنشان کرد که اگر اوکراین می خواهد گفت و گو را آغاز کند، باید فرمان منع مذاکرات را لغو کند.
کرملین اشاره کرد که فعلاً هیچ پیش نیازی برای تغییر وضعیت اوکراین به یک جهت صلح آمیز وجود ندارد؛ اولویت مطلق روسیه دستیابی به اهداف عملیات ویژه است که اکنون تنها از طریق ابزار نظامی امکان پذیر است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала