شرط خروج اتباع خارجی از طریق گذرگاه رفح در مرز غزه با مصر

КПП Рафах
КПП Рафах - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 15.10.2023
عضو شوید
مصر مانع خروج اتباع خارجی از جمله امریکایی‌ها از طریق گذرگاه رفح شده است، مگر اینکه کمک‌های بشردوستانه به غزه ارسال شود.
دكتر سمير غطاس مدیر مجمع مطالعات استراتژیک خاورمیانه به اسپوتنیک گفت: کمک های بشردوستانه به فرودگاه العریش رسیده است. فرودگاه العریش به عنوان نقطه جمع‌آوری همه کمک ها انتخاب شده است، زیرا مصر در حال دریافت این کمک ها بوده است و یک کاروان زمینی طولانی از وسایل نقلیه با کمک‌ های بشردوستانه از جمله غذا، دارو، خیمه و نیازهای دیگر را ارسال کرد، اما در ایست بازرسی رفح متوقف شدند، زیرا در روز اول اسرائیل این ایست بازرسی را از سمت فلسطین (اسرائیل) بمباران کرد. روز بعد آنها بارها همان جان (ایست بازرسی رفح) را بمباران کردند و حفره بزرگی در آنجا ایجاد شد و اعلام کردند که اجازه ورود هیچ کمک زمینی از مصر یا هر کشور دیگری را نمی‌دهند، بنابراین فرودگاه العریش به عنوان محل دریافت همه کمک ها از کشورهای دیگر باز شد.
Верховный представитель Евросоюза по иностранным делам и политике безопасности Жозеп Боррель. Архивное фото - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 10.10.2023
تاکید وزیران خارجه کشورهای خلیج فارس و اتحادیه اروپا بر آزادی اسیران اسرائیلی و کمک به غزه
آقای غطاس اضافه کرد: وی افزود: "مصر از نقشه خروج خارجی ها به عنوان یک ترفند برای اعمال فشار بر اسرائیل استفاده کرده است تا اجازه ورود کمک به غزه را بدهد، اما اسرائیل همچنان از وارد کردن هر گونه کالاها یا کمک های بشردوستانه به غزه خودداری می کند، در نتیجه، اسرائیل فلسطینی ها را به ترک غزه و رفتن به مصر و سینا مجبور می کند، اما مصر این ایده یک جانبه را رد می کند، فلسطینی ها باید در سرزمین خود باقی بمانند، مصر به شدت رد می کند که فلسطینی ها به پناهندگان تبدیل شوند و سینا به اردوگاهی مانند اردوگاه های پناهندگان در لبنان، اردن و سوریه تبدیل شود. انتظار می رود که آنتونی بلینکن، وزیر خارجه، با مقامات رسمی مصر برای یافتن راه حلی ملاقات کند.

مدیر مجمع مطالعات استراتژیک خاورمیانه تاکید کرد: این امریکا است که همراه با اسارئیل در این درگیری شرکت می‌کند و مسوول اتفاقاتی است که در حال رخ دادن است، اما تاکنون هیچکس نمی‌تواند اسرائیل را در این درگیری به چالش بکشد و کاروان های بشردوستان را به سمت غزه هدایت کند، زیرا اسرائیل اعلام کرده است که غزه را بمباران خواهد کرد. در حالی که هیچ راه دیگری جز منطقه رفح وجود ندارد. در حال حاضر، این گذرگاه عملاً مسدود شده و تحت کنترل ارتش اسرائیل است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала