شرایط طالبان برای حضور زنان در نمایشگاه ها چیست؟

© Photo / Jirgaزنان افغان
زنان افغان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 13.10.2023
عضو شوید
اختصاصی
سخنگوی وزارت صنعت و تجارت افغانستان می‌گوید، هیچ ممنوعیتی در شرکت بانوان در نمایشگاه‌ها وجود ندارد و در آینده نزدیک، یک نمایشگاه بزرگ تولیدات و صنایع بانوان با حضور 800 بانوی تولیدکننده از 34 ولایت افغانستان، در کابل برگزار می‌شود.
به گزارش اسپوتنیک، عبدالسلام جواد، سخنگوی وزارت تجارت ‌‌صنعت حکومت موقت طالبان، در گفتگو با اسپوتنیک افغانستان جزیات نمایشگاه پیشرو را تعریف کرد.
به گفته آقای جواد، این برنامه در مرکز نمایشگاه بین‌المللی افغانستان واقع شهر کابل برگزار میشود. این برنامه که قرار است در نوامبر 2023 در کابل برگزار شود، در نظر دارد تا بینندگان، کارآفرینان، سرمایه‌گزاران، پالیسی‌سازان و مسئولین را در زیر یک چتر برای توانمندسازی زنان، ترویج توسعه پایدار و ایجاد تغییرات مثبت اجتماعی و اقتصادی گرد‌هم آورد.
او گفت: "در این برنامه به تمام زنانی که سرمایه‌گذار هستند و یا اراده سرمایه‌گذاری دارند، اجازه داده میشود که با مراعت نمودن حجاب اسلامی و با نمایش گذاشتند لوازم که از دید شرع مشکل نداشته باشد اشراک کنند و ممنوعتی برای شان نیست".
طالبان در شهر کابل اعتراض زنان را سرکوب کردند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 16.08.2023
چگونه سیاست طالبان برعلیه زنان افغان بحران اقتصادی را تشدید می کند
ضمن جواب به سوالی‌که درخواست از حجاب زنانه در این نمایشگاه چیست، سخنگوی وزارت تجارت ‌‌صنعت گفت: "همیشه و در تمام برنامه‌ها که بانوان حضور دارند و همچنان در تمام عرصه‌های زندگی دین و حجاب را مدنظر بگیرند".
به گفته وی، نزدیک به 10 کشور منطقه را در این گردهمایی ویژه دعوت میشوند تا تجربیات خود را به اشتراک بگذارند، حضور پیش بینی شده 340,000 نفری مردم و یا بازدید‌کننده‌گان در این نمایشگاه باعث میشود تا اشتراک‌کننده‌گان شبکه‌سازی‌کنند و از منابع و آموزش‌های مفید برای رشد و توسعه کسب ‌وکارهای خود بهره ‌ببرند. همچنین، دراین رویداد، افغانستان به دنبال تحقق اهداف توسعه پایدارکشور در زمینه فقر زدایی بر مبنی حمایت و توانمند‌سازی خانواده‌ها پیش می‌رود و تلاش می‌کند تا نقش زنان در این زمینه‌ها را تقویت کند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала