- اسپوتنیک افغانستان  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه 24 فبروری عملیات ویژه خود را در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، هدف این عملیات را "محافظت از افرادی عنوان کرد که در طول هشت سال گذشته توسط رژیم کی‌یف تحت شکنجه و جنایت قرار گرفته اند" .

فهرست جدید اشتراک کنندگان برنامه نظامی- بیولوژیکی امریکا در اوکراین

© Sputnik / Denis Aslanov /  مراجعه به بانک تصاویر Предупреждающая табличка на двери лаборатории. Архивное фото
Предупреждающая табличка на двери лаборатории. Архивное фото - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 09.10.2023
عضو شوید
وزارت دفاع روسیه فهرست جدیدی از شرکت کنندگان در برنامه های بیولوژیکی ایالات متحده در اوکراین را منتشر کرد.
جنرال ایگور کریلوف، رئیس نیروهای دفاع رادیویی، شیمیایی و بیولوژیکی نیروهای مسلح روسیه گفت: وزارت دفاع روسیه فهرست جدیدی از نمایندگان سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی ایالات متحده و اوکراین درگیر در اجرای تحقیقات دو منظوره منتشر کرده است که در میان آنها هر کدام دو شهروند ایالات متحده و اوکراین هستند.
وی یادآور شد که وزارت دفاع روسیه قبلاً اسامی شرکت کنندگان در برنامه های نظامی-بیولوژیکی آمریکا را ذکر کرده بود، در میان آنها مقامات وزارت دفاع ایالات متحده، شرکت های بیوتکنولوژی و پیمانکاران پنتاگون هستند.
این جنرال گفت: "امروز ما می‌خواهیم این فهرست را با نمایندگان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی در ایالات متحده و اوکراین که در اجرای تحقیقات با کاربرد دوگانه مشارکت دارند تکمیل کنیم".
اسامی عاملین آمریکایی
معاون رئیس جمهور و نماینده رسمی Black and Veatch در اوکراین توماس وول، که بر اجرای سیستم الکترونیکی PAX برای مدیریت و نظارت بر عوامل و مواد بیولوژیکی نظارت داشت.
کوین اولیوال، معاون تحقیقات پیمانکار Eco-Health Alliance، که مستقیماً در اجرای پروژه های وزارت دفاع ایالات متحده برای مطالعه بیماری های مشترک بین انسان و دام منتقل شده توسط خفاش ها مشارکت داشت، قرار دارد.
اسامی عاملین اوکراینی
معاون بخش بهداشتی و اپیدمیولوژیک نیروهای مسلح اوکراین، میخائیل اوساتی است که از سال 2018 بر سازماندهی کار در چارچوب پروژه های DITRA در اوکراین نظارت دارد.
مدیر اجرایی مؤسسه سیاست بهداشت عمومی اوکراین تاتیانا کیریازوا، که بر تحقیقات مشترک با آمریکایی ها در مورد عوامل بیماری زا در مؤسسه تحقیقاتی ضد طاعون اودسا به نام مکنیکوف نظارت کرد.
کریلوف تاکید کرد: اطلاعات ارائه شده در مورد سازمان دهندگان و شرکت کنندگان در فعالیت های نظامی-بیولوژیکی به کمیته تحقیقات فدراسیون روسیه منتقل خواهد شد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала