احمد مسعود: "آپارتاید جنسیتی و نسل‌کشی هزاره‌ها" را در افغانستان به رسمیت بشناسید

© Photo / @Social mediaاحمد مسعود
احمد مسعود - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 06.10.2023
عضو شوید
رهبر جبهه مقاومت می‌گوید، "آپارتاید جنسیتی علیه زنان و نسل‌کشی هزاره‌ها"، این دو مسئله از خواست‌های رسمی او در دیدارهایش با مقام‌های فرانسوی بوده است.
به گزارش اسپوتنیک، احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت خواستار به رسمیت شناختن "آپارتاید جنسیتی علیه زنان و نسل‌کشی هزاره‌ها" در افغانستان شده است.
احمد مسعود در دانشگاه "ساینس پو" در پاریس گفت: "این دو مسئله از خواست‌های رسمی او در دیدارهایش با مقام‌های فرانسوی بوده است."
آقای مسعود در این نشست گفت: "دو مسئله مهم در افغانستان را باید به رسمیت بشناسید: اول آپارتاید جنیستی علیه زنان و دوم، نسل‌کشی‌ هزاره‌ها."
رهبر جبهه مقاومت ملی در ادامه افزود: "ما نیاز داریم که در کنار هم باشیم. مهم نیست که نژاد، مذهب و باور ما چیست. باید متحد باشیم، باهم کار کنیم و از گذشته بیاموزیم و در برابر شر مبارزه کنیم."
پذیرایی گرم پارلمان اروپا از رهبر جبهه مقاومت ملی - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 05.10.2023
پذیرایی گرم پارلمان اروپا از رهبر جبهه مقاومت ملی
رهبر جبهه مقاومت ملی افغانستان چند روز پیش به فرانسه سفر کرد و در آنجا به چند تن از نمایندگان پارلمان فرانسه دیدار و از کتابش رونمایی کرد.
یادآوری می کنیم، که در ماه های پسین یورش های نیروهای جبهه آزادی و جبهه مقاومت بر جنگجویان گروه طالبان در بیشتر ولایت های افغانستان افزایش پیدا کرده است و تاکنون بیش از سه صد جنگجوی گروه طالبان کشته و زخمی شده است. گروه طالبان هم مانند همیشه پس از هر عملیات جبهه های مخالف اش دست به دستگیری باشندگان همان منطقه می زنند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала