آغاز دومین عملیات تخلیه آب آلوده رادیو آکتیف از استیشن هستوی فوکوشیما-1 جاپان به بحر

© REUTERS / KyodoВид на АЭС "Фукусима" после землетрясения в Японии
Вид на АЭС Фукусима после землетрясения в Японии  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 05.10.2023
عضو شوید
شرکت TERCO دومین عملیات تخلیه آب آلوده به رادیو آکتیف به بحر از استیشن هستوی فوکوشیما-1 را آغاز کرده است.
به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری کیودو خبر داده است که اولین رهاسازی آب باقیمانده پس از سرد کردن ریاکتورهای آسیب دیده و پاکسازی بیشتر رادیونوکلئیدها در سیستم ALPS در 24 آگوست آغاز شد و تا 11 سپتامبر ادامه یافت. نمونه های آبی که در سه کیلومتری استیشن گرفته شد، وجود تریتیوم در سطح ده بکرل در لیتر را نشان داد. شرکت TERCO سطحی را که در آن تخلیه بلافاصله متوقف می شود را 700 بکرل در لیتر تعیین کرده است.
Ядерный реактор на атомной электростанции Пакш в Венгрии  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 04.03.2022
فاشیست های اوکراین قصد به آتش کشیدن استیشن هستوی را دارند
از دو روز پیش آماده‌سازی برای شروع دومین تخلیه آب آلوده به رادیو آکتیو آغاز شد. برای انجام این کار، آب استیشن با آب بحر به نسبت 1:1200 رقیق شد و در استخر ذخیره سازی ریخته شد. اندازه گیری ها، میزان تریتیوم را در سطح 63 تا 87 بکرل در لیتر نشان داد که به طور قابل توجهی کمتر از معیارهای دولتی 60 هزار بکرل در لیتر و استاندارد خودTEPCO برای تخلیه آب به میزان 1500 بکرل در لیتر است.
رهاسازی دوم آب نیز مانند تخلیه اولی به مدت 17 روز ادامه خواهد داشت. محتویات ده مخزن- حدود 7800 تن - به بحر ریخته خواهد شد. در مجموع چهار تخلیه از این قبیل قبل از پایان سال مالی که در 31 مارچ 2024 به پایان می رسد، برنامه ریزی شده است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала