شولتس با یک شکست تاریخی روبرو است

© AP Photo / Markus SchreiberКанцлер Германии Олаф Шольц поправляет свою черную повязку на глазу во время первого дня дебатов по бюджету на 2024 год в Бундестаге в Берлине, Германия
Канцлер Германии Олаф Шольц поправляет свою черную повязку на глазу во время первого дня дебатов по бюджету на 2024 год в Бундестаге в Берлине, Германия - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 04.10.2023
عضو شوید
تلویزیون آلمانی: شولتس و SPD در انتخابات باواریا و هسن با یک شکست تاریخی روبرو هستند.
به گزارش اسپوتنیک، در مقاله ای از N-TV آمده است که اولاف شولتس صدراعظم آلمان و حزب سوسیال دمکرات (SPD) او در انتخابات دو منطقه مهم آلمان با یک شکست تاریخی روبرو هستند.
همانطور که این کانال یادآوری می کند، انتخابات محلی روز یکشنبه در ایالت های فدرال سنگین وزن باواریا و هسن با 19 میلیون نفر جمعیت برگزار می شود. در عین حال، نظرسنجی‌ها پیش‌بینی می‌کنند که "شکست واقعی" و "شکست واقعی" برای حزب سوسیال دموکرات، و "به احتمال زیاد آتش سوزی" در حزب صدراعظم رخ دهد.
بنابراین، در بایرن، حزب شولتس در معرض خطر قرار گرفتن در جایگاه پنجم و در هسن رتبه چهارم قرار دارد. در عین حال، نه تنها بلوک اپوزیسیون CDU/CSU، بلکه از سوی سبزها و جناح راست آلترناتیو برای آلمان (ADG) نیز قابل پیشی گرفتن است.
N-TV می نویسد: برای اولاف شولتز، عصر یکشنبه احتمالاً بدترین لحظه صدراعظم او خواهد بود. فروپاشی SPD در انتخابات مستقیماً در نتایج نظرسنجی ها در مورد صدراعظم و دولت "چراغ راهنمایی" او ائتلاف منعکس می شود. در حال حاضر 79 درصد آلمانی ها از دولت ناراضی هستند.
علاوه بر این، می توان انتظار داشت که اختلاف بین اعضای ائتلاف دولتی دوباره در روز یکشنبه شعله ور شود و فشار عمومی برای تغییر سیاسی در برلین به طور قابل توجهی افزایش یابد. این کانال تلویزیونی خاطرنشان می کند: "SPD با امواج شوک شک و تردید مواجه خواهد شد. این آغاز مبارزه برای بقا برای اولاف شولتس است."
Федеральный канцлер Германии Олаф Шольц покидает экстренное совещание после инцидента в Польше на Бали - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 16.09.2023
شولتس دلایل اصلی تضعیف اقتصاد آلمان را نام برد
در عین حال، شولتس، همانطور که N-TV اشاره می کند، سه گزینه برای عمل دارد. نخست، صدراعظم می تواند از "افتخار" انتخابات برای تنظیم مجدد کابینه استفاده کند. ثانیاً، او باید در سه موضوع کلیدی یک "چرخش سیاسی" انجام دهد: مهاجرت، سیاست صنعتی و انرژی.
ثالثاً، شولتس، البته، می‌توانست همان کاری را که همیشه در شرایط بحرانی انجام می‌داد، انجام دهد: سکوت کند و به نوعی کنار بیاید. این استراتژی می‌تواند برای چند ماه دیگر برای او کار کند، فقط برای حفظ قدرت خواهد بود. اما صدراعظمی او قطعاً در سال 2025 به پایان می رسد.
N-TV چنین خلاصه می کند که این برای آلمان این به معنای عذاب، تعمیق اختلافات و "تقویت بیشتر پوپولیسم جناح راست" است.
همانطور که قبلاً نتایج مطالعه موسسه اینسا نشان داد، تعداد آلمانی‌های حامی ائتلاف حاکم از انتخابات سال 2021 به حداقل رسیده است. سطح کلی حمایت از ائتلاف حاکم تنها 37 درصد بود که پایین ترین سطح (منفی 15 درصد) از زمان انتخابات گذشته بود. محبوب ترین نیروهای سیاسی اتحادیه دموکرات مسیحی (CDU) هستند که 27 درصد از رای دهندگان به آن رای می دهند و آلترناتیو برای آلمان با 22 درصد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала