امریکا نزدیک به 1.1 میلیون گلوله توقیف شده از ایران را به اوکراین داد

© AP Photo / Nariman El-MoftyФлаг США на площади Независимости в Киеве
Флаг США на площади Независимости в Киеве - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 04.10.2023
عضو شوید
ایالات متحده امریکا 1.1 میلیون گلوله ای جنگ افزارهای گوناگون کوچک ضبط شده از ایران را به نیروهای مسلح اوکراین فرستاد.
به گزارش اسپوتنیک، فرماندهی مرکزی ایالات متحده روز چهارشنبه اعلام کرد، ایالات متحده حدود 1.1 میلیون گلوله های جنگ افزارهای سبک 7.62 میلی متری را که از ایران مصادره شده بود به اوکراین منتقل کرده است.
Погрузка военной помощи для Украины на авиабазе Довер, США - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 06.09.2023
درونمایه ای کمک نظامی امریکا به اوکراین
برپایه ای بیانیه فرماندهی مرکزی ایالات متحده امریکا، صحبت از مهمات کشف و ضبط شده از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در جریان رهگیری یک شناور دریایی است. همانطور که سنتکام/ CENTCOM اشاره کرد، این گلوله ها برای جنبش حوثی های یمن که گفته می شود از سوی تهران پشتیبانی می شود، در نظر گرفته شده بود.
در فرماندهی نیروهای مسلح امریکا تاکید شده است: "ایالات متحده متعهد به همکاری با متحدان و شریکای خود برای مقابله با جریان کمک های تسلیحاتی مرگبار ایران به منطقه از طریق همه ای ابزارهای قانونی، از آن میان تحریم های ایالات متحده و سازمان ملل است. ما سخت تلاش خواهیم کرد تا فعالیت های بی ثبات کننده ایران را روشن کنیم و به آنها پایان دهیم".
یادآوری می کنیم، که روسیه پیش از این یادداشتی به کشورهای ناتو درباره ای فرستادن جنگ افزار به اوکراین ارسال کرده بود. سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد، که هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد به یک هدف قانونی برای روسیه تبدیل خواهد شد. وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین "با آتش بازی می‌کنند". سخنگوی مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه دیمیتری پسکوف خاطرنشان کرد، که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از غرب به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمک نمی کند و تأثیر منفی خواهد داشت.
لاوروف تصریح کرد، که ایالات متحده و ناتو نه تنها با فرستادن جنگ افزار بلکه با آموزش پرسنل نظامی اوکراین در خاک کشورهای بریتانیا، آلمان، ایتالیا و دیگر کشورهای مستقیما در درگیری ها شرکت دارند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала