افشا اسناد محرم امریکا در اوکراین

© iStock.com / Yaraslau MikheyeuФлаг Украины и США
Флаг Украины и США - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 02.10.2023
عضو شوید
ایالات متحده امریکا خواهان اجرای پروتکل های ناتو و خصوصی سازی بانک ها در اوکراین است.
به گزارش اسپوتنیک، پولیتیکو با استناد به بخش طبقه بندی شده سند "استراتیژی جامع کشور" می نویسد: اهداف ایالات متحده در اوکراین از اجرای پروتکل ها و معیارهای ناتو تا خصوصی سازی بانک ها را شامل می شود.
در این مطلب آمده است: نسخه محرم سند "استراتژی جامع کشور" سه برابر بزرگتر است (از نسخه در دسترس عموم منتشر شده توسط وزارت امور خارجه ) و حاوی جزئیات بیشتری در خصوص اهداف ایالات متحده در اوکراین، از خصوصی سازی بانک های این کشور تا کمک به مکاتب برای آموزش زبان انگلیسی و پذیرش پروتکل های ناتو توسط قوای مسلح اوکراین است.
پولیتیکو می نویسد: واشنگتن از وزارت دفاع اوکراین می‌خواهد که "گروهی متشکل از افسران جوان حرفه‌ای و با رتبه بر اساس اصول و معیارهای دکترین ناتو ایجاد کند"، علی‌رغم اینکه این ائتلاف با الحاق کیف فاصله زیادی دارد. قالب و محتوای اسناد نظامی اوکراین باید منعکس کننده اصطلاحات این اتحادیه باشد.
همانطور که این روزنامه اشاره می کند، کاخ سفید بیشتر از آنچه در سطح عمومی اعتراف می کند نگران مشکل فساد در اوکراین است.
در این مقاله ذکر شده است: این سند تأکید می‌کند که فساد می‌تواند متحدین غرب را وادار کند که نبرد اوکراین علیه تهاجم روسیه را کنار بگذارند و کیف نمی‌تواند تلاش‌ها برای مبارزه با فساد را به تاخیر بیندازد."
Национальный флаг Украины и флаг Организации Североатлантического договора - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 16.09.2023
نشست شورای ناتو-اوکراین در کی‌یف برگزار می شود
این روزنامه به نقل از یک مقام امریکایی که نامش فاش نشده است، می نویسد که دولت جو بایدن در حال مذاکره با مقامات اوکراینی در مورد امکان مشروط کردن کمک های اقتصادی آینده به کیف به اجرای اصلاحات برای مبارزه با فساد است و همچنین در مورد اینکه اوکراین به کشوری جذاب برای سرمایه گذاری خصوصی تبدیل شود.
دولت بایدن همچنین قصد دارد آلفا بانک را که در اوکراین ملی شده است به مالکیت خصوصی بازگرداند.
در مقاله آمده است: ظاهراً ما در مورد مؤسسه ای به نام Sense Bank صحبت می کنیم که قبلاً متعلق به روسیه بود اما توسط اوکراین ملی شد.
ایالات متحده همچنین قصد دارد که اوکراین بیش از دو هزار قاضی جدید را انتخاب کند و بیش از نه هزار دوسیه جنایی تخلفات قضایی خلاص شود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала