انکار ترودو از آگاهی درباره ای حضور کهنه سرباز نازی توهین آمیز است

© AFP 2023 / PATRICK DOYLESpeaker of the House of Commons Anthony Rota (L), Canadian Prime Minister Justin Trudeau, Ukrainian President Volodymyr Zelensky, and Speaker of the Senate Raymonde Gagne (R) take part in a signing ceremony on Parliament Hill in OttawaOttawa, Canada, on September 22, 2023
Speaker of the House of Commons Anthony Rota (L), Canadian Prime Minister Justin Trudeau, Ukrainian President Volodymyr Zelensky, and Speaker of the Senate Raymonde Gagne (R) take part in a signing ceremony on Parliament Hill in OttawaOttawa, Canada, on September 22, 2023 - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 27.09.2023
عضو شوید
انکار نخست وزیر کانادا از مسئولیت احترام به یک نازی "توهین آمیز، ناپذیرفتنی و بسیار خنده دار است.
به گزارش اسپوتنیک، کارشناسان و تحلیلگران مسائل بین المللی در صحبت با اسپوتنیک، با یک زبان بر این باورند، که سخنان جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا مبنی بر اینکه او و تیمش نمی دانسته که یک نازی برای مراسمی در پارلمان دعوت شده است، "ناپذیرفتنی و کودکانه" بوده و نشان دهنده توانایی پایین رهبری برای اداره این کشور می باشد.
آنتونیو آتولینی مورا قانونگذار کنگره از ایالت کوآهویلا در شمال مکزیک و مشاور پیشین حزب حاکم مورنا در سنای مکزیک، به اسپوتنیک گفت: "این کار کودکانه و کاملاً سهل انگارانه است".
وی ادامه داد:" من می توانم باور کنم که او مسئول دستور کار مجلس عوام نیست، زیرا اینها قدرت های جداگانه ای هستند، اما نمی تواند کشوری که ادعا می کند یک دموکراسی نسبتاً جدی است، به بسیاری از مردم اجازه دهد که این واقعیت را نادیده بگیرند. یکی از همدستان نازی ها با تشویق های شدید مورد استقبال قرار گیرد. این امر کاملا غیر قابل قبول است، این زوال غرب است که جای خود را به استبداد لیبرال نوکری داده است".
Ukrainian President Volodymyr Zelensky (C) with Canadian Prime Minister Justin Trudeau (R), acknowdledges a Canadian-Ukrainian war veteran after addressing the House of Commons in Ottawa, Canada, on September 22, 2023 - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 27.09.2023
گفتمان "ضد روسیه" غرب، با دستکاری تاریخ جنگ جهانی دوم و پشتیبانی از نازی ها
به گفته الخاندرو سالگو والنسیا، پژوهشگر و استاد روابط بین‌الملل UNAM، استدلال‌های ترودو نشان می‌دهد که رئیس دولت کانادا یکی از "کم کیفیت ترین" و "کم هوشترین" افرادی است که کشور را اداره می‌کند.
او گفت: "بلی، آقای ترودو قطعاً مسئول این موضوع است که تیمی با صلاحیت کافی برای محافظت از او در برابر این نوع مسائل وجود ندارد".
به گفته آلخاندرو مارتینز سرانو، استاد روابط بین‌الملل در UNAM و دانشگاه لا سال، استدلال‌های نخست‌وزیر "معتبر نیست". وی افزود: "در سیاست تصادفی وجود ندارد، بلکه منافعی وجود دارد و بدیهی است که حمایت کانادا از رئیس جمهور اوکراین در چارچوب این نوع رویدادها شکل گرفته است".
نمایندۀ روسیه: کانادا دنیا را سیاه و سفید می‌بیند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 26.09.2023
کناره گیری رئیس مجلس عوام کانادا به دلیل رسوایی مرد افتخاری اس اس
به گفته پروفسور سالگو، اقدام در پارلمان کانادا با نیاز کانادا، ایالات متحده و سایر کشورها برای تشویق ناسیونالیسم اوکراینی در روبرو با شکست ضد یورش در میدان نبرد با روسیه توضیح داده شده است.
وی گفت:" این مرد گونکا باید در نورنبرگ می بود و اکنون در کشوری دموکراتیک مانند کانادا به رسمیت شناخته می شود. عجیب است، شرم آور است، اما در عین حال آنقدر این واقعیت را فاش می کند که در حال حاضر می بینیم که هر چیزی که ضد روسیه است مورد تایید می باشد، و حتی، هرگز فکر نمی کردم که این نازی ها را ببینم".
سالگو می گوید:" در تمام عمرم مستندها و برنامه هایی را تماشا کرده ام که در آنها ناسیونال سوسیالیسم آلمان به عنوان بدترین شیطان، آدولف هیتلر به عنوان بدترین دیکتاتور توصیف شده است، و اکنون معلوم شده است که سربازی از طرفدارترین جنبش شبه نظامی مسلح نازی در اروپا، که پیروان اوکراینی استپان باندرا بود، به عنوان یک قهرمان تلقی می شود".
وی با تمسخر می گوید: " من گیج نیستم، زیرا می دانم که آنها اینگونه عمل می کنند، و می دانم که آنها واقعاً باید اکنون در مواجهه با شکست کامل ضد حمله زلنسکی، ناسیونالیسم اوکراینی ایجاد کنند. تنها چیزی که می دانم این است که آنها روی شن های بسیار روان قدم می زنند".
مارتینز سرانو گفت، که کانادا از نظر افکار عمومی بین المللی "بسیار بد" به نظر می رسد زیرا به نظر می رسد که یک دولت دموکراتیک از یک مبارز پیشین که از فعالان ایدئولوژی محکوم به ترویج نابودی نژادی و برتری نژاد آریایی است، پشتیبانی می کند.
از نظر آتولینی مورا، اقدام در پارلمان کانادا بازتاب این شکست سیاسی در اتخاذ تصمیمات آگاهانه و هوشمندانه است و به گفته وی، پارلمان کانادا این لکه بر تاریخ خود خواهد داشت.
وی اضافه کرد:" این توهین‌آمیز است، درکل ناپذیرفتنی، خنده دار است، و باید با صدای بلند و روشن در همه مجامع رسانه‌های آزاد و بحث شنیده شود تا نشان داده شود که داده های غلط غربی چیزی است که بدرستی حیثیت ملت‌های آزاد را تحقیر می‌کند و پیوندی به سهل انگاری ندارد".
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала