وزیر خارجه طالبان با نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه دیدار کرد

© Photo / @QaharBalkhiوزیر خارجه طالبان با نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه دیدار کرد
وزیر خارجه طالبان با نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه دیدار کرد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 27.09.2023
عضو شوید
سخنگوی وزارت خارجه طالبان: امیرخان متقی وزیر امور خارجه طالبان، در مسکو با روسلان ادلگریف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در مسائل اقلیمی دیدار کرد.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از سخنگوی وزارت خارجه طالبان*، امیرخان متقی وزیر امور خارجه طالبان، در مسکو با روسلان ادلگریف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در مسائل اقلیمی دیدار کرد.
سخنگوی طالبان گفته است که متقی مسائل مربوط به "تقویت روابط سیاسی و اقتصادی" بین افغانستان و روسیه را مطرح کرد و بر اهمیت برداشتن گام های عملی در زمینه تجارت" و سایر زمینه ها تاکید کرد. به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه طالبان، هر دو طرف از این دیدار "ابراز خرسندی" و "تعامل در زمینه‌های تغییر اقلیم، آموزش، تجارت، زراعت، صنعت و ورزش" یاد کردند.
وزیر امور خارجه طالبان همچنین دستاوردهای مقامات جدید افغانستان در مبارزه با تروریسم، کشت غیرقانونی گیاهان حاوی مواد مخدر، درمان معتادان به مواد مخدر و تامین امنیت مرزها را تشریح کرد.
هیأت طالبان برای اشتراک در نشست فرمت مسکو رهسپار روسیه شد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 25.09.2023
هیات طالبان امروز عازم مسکو شد
همانطور که ضمیر کابلوف، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان، رئیس اداره دوم آسیایی وزارت امور خارجه روز دوشنبه گفت، متقی در نشست مسکو در مورد افغانستان که در 29 سپتامبر برگزار می شود، شرکت خواهد کرد. همانطور که کابلوف خاطرنشان کرد، قالب "تروئیکا" گسترده در مورد افغانستان با مشارکت ایالات متحده اکنون در واقع کار نمی کند. وی افزود: "این فرمت با چهار کشور روسیه، چین، پاکستان، ایران جایگزین شد".
شامگاه دوشنبه، هیئت افغانستان به رهبری متکی وارد مسکو شد. به گزارش شبکه تلویزیونی کابل نیوز، وزیر خارجه طالبان دو روز در پایتخت روسیه خواهد ماند و سپس به کازان خواهد رفت.
طالبان* — این سازمان به دلیل فعالیت های تروریستی تحت تحریم های سازمان ملل است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала