- اسپوتنیک افغانستان  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه 24 فبروری عملیات ویژه خود را در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، هدف این عملیات را "محافظت از افرادی عنوان کرد که در طول هشت سال گذشته توسط رژیم کی‌یف تحت شکنجه و جنایت قرار گرفته اند" .

وزارت خارجه امریکا: فرستادن جنگ افزار از پاکستان به اوکراین را تایید نمی کنیم

© Photo / Social media page of Matthew MillerРуководитель пресс-службы Госдепартамента США, Мэттью Миллер
Руководитель пресс-службы Госдепартамента США, Мэттью Миллер - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 26.09.2023
عضو شوید
وزارت امور خارجه امریکا گزارش‌هایی مبنی بر فرستادن جنگ افزار از سوی پاکستان به اوکراین را تایید نمی کنیم.
به گزارش اسپوتنیک، متیو میلر، سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا روز سه شنبه گفت، که ایالات متحده گزارش هایی مبنی بر ارسال جنگ افزار پاکستان به اوکراین را تایید نخواهد کرد.
وی در پاسخ به پرسشی درباره فرستادن جنگ افزار از پاکستان به اوکراین به خبرنگاران گفت: "ما همیشه به کشورهای دیگر اجازه داده‌ایم خودشان درباره ماهیت کمک‌هایشان به اوکراین صحبت کنند و هرگز از طرف آنها پیش از خودشان این موضوع را تایید نکرده‌ایم. من هم همین سیاست را دنبال می‌کنم".
Украинские военнослужащие в сопровождении членов Иностранного легиона под Харьковом. Архивное фото - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 24.09.2023
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
چالش مرگبار؛ رسانه ها از جنگ افزار ویرانگر روسی خبر دادند
پیش از این روزنامه اینترسپت به نقل از مدرک ها و منابع آگاه گزارش داده بود، که ایالات متحده به پاکستان در دستیابی به توافق با صندوق بین المللی پول (IMF) در پیوند با فروش پنهانی جنگ افزارها به اوکراین کمک کرده است.
در پایان ماه جون، پاکستان و صندوق بین المللی پول به توافقی در سطح کارکنان بر سر یک "توافق آماده به کار" 3 میلیارد دالری دست پیدا کردند.
به گزارش اینترسپت، مسعود خان، سفیر پاکستان در واشنگتن در ماه می با دونالد لو، دستیار وزیر خارجه امریکا دیدار کرد. به سفیر گفته شد، که پاکستان برای این جنگ افزارها بودجه دریافت خواهد کرد و صندوق بین المللی پول از این داد و ستد آگاه خواهد شد.
یادآوری می کنیم، که روسیه پیش از این یادداشتی به کشورهای ناتو درباره ای فرستادن جنگ افزار به اوکراین ارسال کرده بود. سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد، که هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد به یک هدف قانونی برای روسیه تبدیل خواهد شد. وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین "با آتش بازی می‌کنند". سخنگوی مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه دیمیتری پسکوف خاطرنشان کرد، که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از غرب به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمک نمی کند و تأثیر منفی خواهد داشت.
لاوروف تصریح کرد، که ایالات متحده و ناتو نه تنها با فرستادن جنگ افزار بلکه با آموزش پرسنل نظامی اوکراین در خاک کشورهای بریتانیا، آلمان، ایتالیا و دیگر کشورهای مستقیما در درگیری ها شرکت دارند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала