گوترش: ۷۰ درصد شهروندان افغانستان به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند

© AP Photo / John ThysГенеральный секретарь Организации Объединенных Наций Антонио Гутерриш обращается к журналистам во время саммита ЕС в здании Европейского совета в Брюсселе
Генеральный секретарь Организации Объединенных Наций Антонио Гутерриш обращается к журналистам во время саммита ЕС в здании Европейского совета в Брюсселе - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 19.09.2023
Telegram
دبیرکل سازمان ملل متحد می‌گوید، که ۷۰ درصد از شهروندان افغانستان نیاز به کمک‌های بشردوستانه دارند.
به گزارش اسپوتنیک، انتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل عصر امروز (سه‌شنبه، ۲۸ سنبله) در هفتادوهشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اشاره به بحران بشری در افغانستان، این آمار را اعلام کرده است.
دبیرکل سازمان ملل متحد در سخنرانی خود در این نشست همچنین گفته است، که حقوق زنان در افغانستان به‌صورت "سیستماتیک" انکار می‌شود.
پرچم طالبان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 16.08.2023
شادی گروه طالبان در برابر غم و درد و گرسنگی مردم در دو سالگی فروافتادن جمهوریت
پیش از این شماری از نهادهای زیرمجموعه‌ی سازمان ملل متحد آمار افراد نیازمند به کمک‌های بشردوستانه در افغانستان را ۲۹.۲ میلیون نفر اعلام کرده بودند.
هفتادوهشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد امروز با سخنرانی آقای گوترش در نیویارک آغاز شد.
او در این نشست علاوه بر بحران بشری در افغانستان، به منازعات و چالش‌ها در سراسر جهان اشاره کرده و گفته که دموکراسی در خطر است.
دبیرکل سازمان ملل متحد از همه‌ی کشورهای جهان خواسته است که به تعهدات شان مطابق منشور سازمان ملل متحد عمل کنند.
او افزوده است، که اگر کشورها به تعهدات شان مطابق منشور سازمان ملل متحد عمل کنند، صلح در همه‌جا تضمین خواهد شد.
کرسی افغانستان در مجمع عمومی سازمان ملل متحد همچنان خالی است و امسال نیز هیچ نماینده‌ای از افغانستان در این نشست سخنرانی نمی‌کند.
این در حالی است که نصیراحمد فایق، دیپلمات معرفی‌شده از سوی دولت پیشین کشور، همچنان سرپرستی نمایندگی دائمی افغانستان در سازمان ملل متحد را به عهده دارد.
سازمان ملل متحد، سهیل شاهین، نماینده‌ی معرفی‌شده از سوی گروه طالبان را نپذیرفته و کرسی افغانستان را در اختیار او قرار نداده است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала