واکنش هیئت معاونت بین المللی (IAM) به دستگیری کارمندانش در غور

© @https://twitter.comحمله طالبان به ولسوالی لعل‌وسرجنگل غور/پنج تن کشته شدند
حمله طالبان به ولسوالی لعل‌وسرجنگل غور/پنج تن کشته شدند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 15.09.2023
Telegram
هیئت معاونت بین المللی (IAM) به بازداشت کارکنان و تحولات اخیر در غور واکنش نشان داد.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از سایت هیئت معاونت بین المللی(IAM)، در پی بازداشت سه عضو این موسسه شامل دو افغان و یک کارمند بین المللی در ولایت غور، که روز یکشنبه مورخ ۳ سپتامبر ۲۰۲۳ صورت گرفته بود، اخیراً ۱۵ تن دیگر از کارمندان افغان ما از دفتر متذکره در ولایت غور نیز بازداشت شده اند.
طبق معلومات این سازمان تمام این هجده تن از بازداشت شده گان به کابل منتقل شده اند.
هنوز دلیل بازداشت این کارمندان روشن نشده است و ما نمی دانیم که به چه اتهامی آنها تحت بازداشت قرار گرفته اند.
در این مطلب آمده است که: سلامت و امنیت همکاران ما برای ما بسیار مهم بوده و ما برای تضمین امنیت و رهایی سریع آن ها نهایت تلاش می نمائیم.
موسسه(IAM) همچنان به ماموریت خود متعهد بوده و به طور خستگی ناپذیر در افغانستان برای رسیدگی به نیازهای مبرم مردم مصروف فعالیت بوده و برای یک افغانستان عادلانه، و صلح آمیزتر تلاش می نماید.
هیئت معاونت بین المللی (IAM) از سال ۱۹۶۶ بدین سو نقش اساسی در تغییر زندگی و بلند بردن توانایی جامعه در سراسر افغانستان ایفا نموده است. تنها در طول یک دهه گذشته، این موسسه از طریق تلاش های بی شایبه خویش بالای زنده گی بیش از ۴.۲ میلیون نفر در افغانستان تأثیر مثبت گذاشته است. در این مدت، این موسسه بیش از ۴۰،۰۰۰،۰۰۰ دالر امریکایی را جهت طرح ها در راستای بهبود مراقبت های صحی، آموزش و انکشاف جامعه به مصرف رسانده است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала