متخصص: دوران دالر خاتمه میابد

© Depositphotos.com / DoomuПечатный станок печатает 100-долларовые купюры
Печатный станок печатает 100-долларовые купюры - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 14.09.2023
Telegram
رئیس گروه نتلی گفت: تغییر استفاده از دالر هم در کشورهای بریکس و هم در تمام اقتصاد جهانی با سرعت ثابت اتفاق می‌افتد، اگرچه باید کارهای بیشتری برای تسریع این روند انجام شود.
به گزارش اسپوتنیک مایکل گدارد، رئیس گروپ نتلی (Netley Group)، یک شرکت جذب سرمایه گذاری و ساخت کسب و کار مستقر در روسیه اعلام کرد : دوران استعمال دالر هم در کشورهای بریکس و هم در تمام اقتصاد جهانی با سرعت پایداری رخ می دهد اگرچه باید کارهای بیشتری برای تسریع این روند انجام شود.
استفاده از پول خارجی در افغانستان ممنوع شد؛ آیا این اقدام طالبان نقطۀ ضعف دارد؟ - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 28.08.2023
نرخ بی سابقه دالر در بازار اسعار کابل
گدارد گفت: "خیلی خوب خواهد بود اگر گروه بریکس بتواند نوعی ارز با پشتوانه طلا ایجاد کند. دور شدن از دالر به سرعت اتفاق می افتد. در 20 سال گذشته، شما شاهد بوده اید که سهم پرداخت های جهانی به دالر به طور پیوسته کاهش یافته است".

وی افزود: همزمان برای دور شدن واقعی از دالر باید چندی بعد این مسئله را در نظر گرفت.

گدارد گفت: "یکی از آنها جنبه تجارتی مسئله و ارزی است که باید با آن تجارت شود . این ساده ترین بخش از تمام معادله است. به طور مثال، اگر بریکس بتواند متحد شود و تا حدودی از ارز خود، شاید با ذخایر طلای روسیه، چین و هند حمایت کند، شما می توانید یک ارز، چیزی شبیه ارز در جیب خود ابداع کنید که بتوانید خرج کنید اما این یک ارز الکترونیکی برای تجارت خواهد بود. سپس می توانید خیلی سریع بخش قابل توجهی از تجارت جهانی را با آن ارز انجام دهید".
Министр иностранных дел РФ Сергей Лавров на саммите БРИКС в ЮАР - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 01.09.2023
لاوروف: روسیه میلی به نابودی دالر ندارد
رئیس گروه نتلی گفت: "بخش سخت‌تر" تلاش برای جایگزینی دالر، جنبه ذخیره ارز است. گدارد توضیح داد، به عنوان مثال، که مزیت بزرگ ایالات متحده فعلاً گستردگی بازار اوراق قرضه آن است".
این کارشناس گفت: "من فکر می کنم این راه است که بریکس بتواند چیزی را برای رقابت توسعه دهد، که می تواند یک تکنالوژی باشد که در واقع بازارهای اوراق قرضه آنرا را به هم مرتبط کند. یعنی اگر ارز بریکس با پشتوانه طلا ایجاد شود و همزمان بازارهای اوراق قرضه همه کشورهای بریکس و سایر کشورهای دوست بریکس را از طریق تکنالوژی ها به هم پیوند دهد، سپس می‌توان بازار اوراق قرضه جهانی با عمق باورنکردنی ایجاد کرد".
او گفت که ترکیب این دو - یک ارز تجارتی باثبات و یک بازار عمومی اوراق قرضه قوی - می تواند پتانسیل لازم را برای از بین بردن دالر ایجاد کند. این روند می تواند با گسترش بریکس و افزایش عمق این روابط اقتصادی حتی تسریع شود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала