واکنش کرملین درمورد مانور نظامی مشترک ارمنستان و امریکا

© Photo / official site of MoD of RAАрмянские военнослужащие на торжественной церемонии открытия широкомасштабных международных стратегических командно-штабных учений "Восток-2022"
Армянские военнослужащие на торжественной церемонии открытия широкомасштабных международных стратегических командно-штабных учений Восток-2022 - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 06.09.2023
Telegram
دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه: رزمایش های آتی ارمنستان و ایالات متحده باعث نگرانی می شود.
به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری گفت که برنامه های ارمنستان برای برگزاری رزمایش مشترک با ایالات متحده باعث نگرانی کرملین شده است.
وی گفت: این امر به ویژه در شرایط فعلی باعث نگرانی است، بنابراین ما این اخبار را عمیقاً تحلیل و وضعیت را رصد خواهیم کرد.
وزارت دفاع جمهوری امروز اعلام کرد که نیروهای حافظ صلح ارمنستان رزمایش Eagle Partner-2023 را در تاریخ 11 تا 20 سپتامبر همراه با یگان های امریکایی انجام خواهند داد. هدف اصلی این مانور افزایش قابلیت همکاری و تبادل تجربه در مدیریت و ارتباطات است.
رزمایش ارمنی-امریکایی در شرایط دشوار روابط مسکو و ایروان برگزار می شود. هفته گذشته، نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان، در مصاحبه ای با روزنامه ایتالیایی Repubblica گفت که ظاهراً خود روسیه در حال دور شدن از قفقاز جنوبی است. اظهارات انتقادی در ایروان درباره ماموریت صلحبانان روسی در قره باغ کوهستانی بیان شد.
دعوت از ارمنستان به ناتو - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 04.09.2023
ارمنستان عضو ناتو می شود
پسکوف در مورد این وضعیت تاکید کرد که مسکو همواره نقش مهمی در ثبات اوضاع در منطقه ایفا می کند و قرار نیست فعالیت های خود را کاهش دهد.
از دسامبر 2005، یک طرح مشارکت فردی بین ارمنستان و کشورهای ناتو در حال اجرا است که شامل رایزنی های دوره ای در مورد امنیت منطقه ای، توسعه استراتژی امنیتی و دکترین نظامی برای ارمنستان است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала