هیأت قوه قضاییه ایران برای رسیدگی به پروندۀ افغان های محکوم به اعدام عازم افغانستان می‌شود

امیر خان متقی و حسن کاظمی قمی
امیر خان متقی و حسن کاظمی قمی  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 04.09.2023
Telegram
نماینده ویژه ایران در افغانستان در دیدار با وزیر خارجه طالبان اعلام کرد هیأتی از قوه قضاییه به‌زودی عازم افغانستان می‌شود.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از خبرگزاری تسنیم، "حسن کاظمی قمی" نماینده ویژه ایران در افغانستان در دیدار با "امیرخان متقی" وزیر خارجه طالبان* اعلام کرد: به‌زودی هیئتی از طرف قوه قضاییه برای همکاری‌های قضایی و رسیدگی به پرونده‌های افغان‌های محکوم به اعدام به کابل سفر می‌کند.
بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط وزارت خارجه طالبان، متقی در این دیدار انجام سفرها و ملاقات‌ها هیئت‌های عالی‌رتبه و فنی میان دو کشور را در جهت گسترش تعاملات بین افغانستان و ایران ارزنده خواند و اظهار داشت: دو طرف باید تلاش‌های خود را در راستای گسترش همکاری‌ها و اقدامات عملی افزایش دهند.
  بهره‌ برداری از یک بند کوچک آب‌گردان با هزینه مردم غزنی  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 04.09.2023
رسانه های ایرانی: طالبان به ایران آدرس غلط دادند
کاظمی قمی و متقی در این دیدار همچنین درباره موضوعات مورد علاقه فی مابین افغانستان و ایران گفتگو کردند و بر تقویت هرچه بیشتر روابط و همکاری‌ها در عرصه‌های سیاسی، تجارتی، اقتصادی، فرهنگی و بشردوستانه تأکید کردند.
نماینده ویژه ایران در ادامه نیز درباره سفرهای اخیر هیئت‌های وزارت‌های زراعت و آبیاری، صنعت و تجارت و اداره خط آهن افغانستان به ایران توضیح داد.
طالبان* — این گروه به دلیل فعالیت های تروریستی تحت تحریم های سازمان ملل قرار دارد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала