کرملین: تضمین امنیت اوکراین بدون در نظر داشت امنیت روسیه قابل اجرا نیست

© Sputnik / Sergey Guneev /  مراجعه به بانک تصاویر Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков на большой ежегодной пресс-конференции Владимира Путина
Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков на большой ежегодной пресс-конференции Владимира Путина - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 30.08.2023
Telegram
دیمیتری پسکوف: تضمین های امنیتی کی‌یف بدون در نظر گرفتن نگرانی های مسکو پایدار نیستند.
به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه گفت که پرداختن به تضمین های امنیتی اوکراین بدون در نظر داشت نگرانی در مورد امنیت روسیه یک طرفه خواهد بود.

پسکوف در واکنش به اظهارات ولودیمیر زلنسکی در مورد ارائه تضمین های امنیتی از سوی ایالات متحده و فرانسه به خبرنگاران گفت: "در حالی که این روند نسبتاً یک طرفه است، ماهیت این روند دقیقاً مشخص نیست، اما واضح است که چنین فرآیندهایی بدون اشاره به امنیت روسیه قابل اجرا نیستند."

پسکوف در واکنش به اظهارات ولودیمیر زلنسکی مبنی بر ارائه ضمانت های امنیتی از سوی ایالات متحده و فرانسه به خبرنگاران گفت: "از این اظهارات، دقیقاً مشخص نیست که ما در مورد تضمین در کدام قالب صحبت می کنیم، اما ما به دقت این اطلاعات را زیر نظر داریم، ما به رصد ادامه خواهیم داد. ما می دانیم که تعدادی توافق نامه امضا شده است فقط نوعی امنیت، به عبارتی تضمین های امنیتی دوجانبه بین اوکراین و مجموعه ای از کشورها را تضمین میکند.
پسکوف تاکید کرد: در عین حال، در این زمینه هرگز به نگرانی‌هایی که طرف روسی بارها در مورد امنیت ابراز کرده است، اشاره نشده است که جای تاسف دارد.
Президент Украины Владимир Зеленский на пресс-конференции во время саммита Европейского политического сообщества в Молдове 1 июня 2023 года. - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 02.08.2023
تضمین امنیتی ناتو برای اوکراین زلنسکی را نا امید خواهد کرد
یادآوری میشود که زلنسکی پیشتر درباره دریافت ضمانت های امنیتی گفته بود که: ما قطعاً چنین مدل ضمانت اسرائیلی، را دریافت خواهیم کرد، مدلی که در آن تسلیحات و فناوری و آموزش و امور مالی و غیره باشد.
وی افزود: در صورت تغییر رئیس جمهور امریکا این توافق شکسته نخواهد شد، زیرا چنین موضوعاتی در کنگره رای گیری می شود. در کشورهای اروپایی نیز پارلمان ها این تصمیم را خواهند گرفت.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала